reklamı kapat

POPÜLER

Google Alphabet verily

Google’ın yan şirketinden şaşırtan sağlık odaklı giyilebilir projesi

Geçtiğimiz yıllarda sürpriz bir hamle yaparak Alphabet‘i kuran ve onun bir yan şirketi haline gelen Google, bazı gündeme gelmeyen bölümlerinde ciddi araştırmalar yapıyor. İşte bunlardan bir proje için ilginç detaylar karşımızda bulunuyor.

Bu bahsettiğimiz projenin arkasında daha önce Google Life Sciences olarak geçen Verily yer alıyor. Direkt olarak Alphabet‘e bağlı olarak görev yapan şirket, diyabet hastaları için kontakt lens başta olmak üzere birçok bilimsel gelişme üzerinde çalışıyor. Üste bağlı olmasına rağmen yolunu genel olarak kendisi çizen Verily, şimdi daha ilginç bir giyilebilir projesiyle karşımızda. CNBC’nin haberine göre şirket kan örneği alabilen saat formunda bir cihaz geliştiriyor. Bünyesinde yer alan mikro iğneler ile çalıştığı belirtilen ürünün, bu sayede kan örneği alma / kan toplama sürecini çok daha kolay hale getirdiği söyleniyor. Hem iğne fobisini ortadan kaldırdığı hem de acı yapmadığı belirtilen ürünün, iğneleri mıknatıs kullanarak hareket ettirdiği de gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google sağlık konusuna çok önem veriyor

Çok uzun süredir masada olduğu belirtilen projenin, henüz prototip aşamasında olduğu belirtiliyor. Satışa çıkması içinse önünde daha yılların olduğu söylenen proje, gerçekten ilginç görünüyor. Bu proje özellikle sürekli kan takibine ihtiyaç duyan (Örneğin diyabet hastaları) kişiler için harika duruyor. Sürecin bir akıllı saat formuna getirilmesi, sürecin inanılmaz kolay hale getirilmesi anlamına geliyor.

İlgili Video

Şirketin kanser için harika teknolojisi