reklamı kapat

POPÜLER

Continental

Gözlüğe ihtiyaç duymadan kullanılabilen Continental imzalı 3D ekran

Continental, kullanıcıların gözlüğe ihtiyaç duymadan kullanabilecekleri 3D ekranı piyasaya sürdü. Ekran,  HMC Genesis GV80 modelinde kullanılan ekran otostereoskopik 3D teknolojisini kullanıyor.

Görüntü ekranında üç boyutlu ölçekler, işaretçiler ve nesneler bulunur. Örneğin, ekran sürücünün görüş alanında bir dur işareti uyarısında bulunabiliyor. Sistemde sürücünün görüş alanını algılayabilen ve üç boyutlu görünümleri hassas kafa konumu için ayarlayabilen bir iç kamera da bulunuyor. Dikkatin dağılmasını önlemek için, kamera sürücünün dikkatinin dağılması ve yorgunluk anlarını tespit edebilen dikkat algılama özelliğine de sahip. Continental bunun haricinde yeni bir teknolojiden de söz ediyor.  Bu ürün, yüksek performanslı bir bilgisayar ve HMC Genesis’te kullanılan Continental 3D ekranın temelini oluşturuyor. Teknoloji, aracın tüm ekranlarının tek bir üniteye entegre edilmesini sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Continental yeni teknolojileriyle dikkat çekiyor

Şirket ayrıca ön ve arka koltukta oturan kişilerin 3D deneyiminin keyfini çıkarmasını istiyor. Şirket, Doğal 3D Lightfield Teknolojisine dayanan yeni bir 3D ekran geliştiriyor. Teknoloji, kafa hareketini algılamak için kameraya ve 3D gözlüğe ihtiyaç duymuyor. Teknoloji yolcuların alışveriş, artırılmış gerçeklik oyunları oynama, 3D film izleme veya video konferanslara katılma gibi otomobilde her türlü şeyi yapmasına imkan tanıyor. Şirketin bu ekranları gelecekte çok daha fazla otomobil üreticisinde tercih etmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Ferrari Roma modelini gözler önüne seren video