reklamı kapat

POPÜLER

GTA V’te araba sürmeyi öğrenen yapay zekanın yarattığı kaosu izleyin [Video]

Twitch kullanıcıları an itibariyle canlı yayında bir yapay zeka botunun GTA 5 oynamayı öğrenirken Los Antos‘ta yarattığı kaosu izliyor.

sentdex” isimli Twitch kanalında canlı yayın yapan “Charles” adındaki bir nöral ağ botu, Los Antos’un sokaklarında terör estiriyor; ancak çok masum bir amacı var: Araba sürmeyi öğrenmek. Aşağıdaki video penceresinden ulaşabileceğiniz canlı yayın, botun yaptığı şapşallıklarla eğlenceli anlara sahne oluyor. Charles, verdiği tüm kararları oyundaki her kareye göre ve sadece piksel bilgisine bakarak veriyor ve siz ekranda ne görüyorsanız o da onu görüyor. Şu ana kadar yaptıklarına bakılırsa Charles trafiğe ters yönden girmeyi ve sık sık okyanusa uçmayı çok seviyor. Botun maceralarını izlerken birbirleriyle sohbet eden Twitch kullanıcıları Charles’ın neden trafikte ters yönde gitmeyi doğru bulduğunu anlamaya çalışırken oldukça eğleniyorlar.

Araba sürmek konusunda gittikçe iyileşen Charles’ın yanında bir de yine yapay zeka botu olan Michael var. Michael’ın işi, hata yaptığı zaman Charles’a bağırmak. Canlı yayını twitch.tv üzerinden veya haberin devamından izleyebilirsiniz.

VİDEO