reklamı kapat

POPÜLER

Guardians of the Galaxy, DC filmi olsaydı nasıl olurdu? [Video]

Guardians of the Galaxy denildiği zaman akla şahane müzikler ve normalde olduğundan daha neşeli bir süper kahraman filmi geliyor. Seri bu özellikleriyle Marvel‘ın öne çıkan işleri arasında yer alıyor. Peki ama Guardians of the Galaxy, DC çizgi romanı olsaydı ve Warner Bros. tarafından sinemaya uyarlansaydı, nasıl olurdu?

Bir anlamda kendi yıldızlarını yaratan Guardians of the Galaxy kısa bir süre sonra ikinci filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İzleyiciler olarak beklentimiz ise belli: Bize keyifli zaman geçirtecek bir süper kahraman hikayesi izlemek. Fakat Guardians of the Galaxy, Marvel’ın değil de DC’nin çizgi romanı olsaydı işler çok farklı olabilirdi.

Bildiğiniz gibi Marvel ve DC sinemada oldukça farklı tarzlar benimsiyor. Marvel daha aileye yönelik, eğlenceli işler yapmayı tercih ediyor. Warner Bros. ise DC çizgi romanlarını daha karanlık bir havaya sahip olacak şekilde uyarlıyor. Bu durum birçok farklı çevre tarafından eleştiriliyor. Biz izleyicilere ise farklı tarzda yapımlar izleme fırsatı sunuyor. Bir YouTube kullanıcısı ise bu farklılığı Guardians of the Galaxy üzerinden ele almayı tercih etmiş. İlk filmin dramatik ve şiddet dolu anlarını bir araya getirerek yeni bir fragman ortaya çıkartmış.

Bahsi geçen videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz. Unutmadan hatırlatalım, Guardians of the Galaxy Vol. 2 filmi 5 Mayıs‘ta vizyona girecek. Kahramanlarımız daha sonra üçüncü filmle yeniden bir araya gelecek.