reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Güncellenen tasarımıyla Apple Watch Series 7 tanıtıldı; işte tüm detaylar

Teknoloji devi, dakikalar önce yeni Apple Watch Series 7 akıllı saat modelini tanıttı. İşte güncellenen tasarımıyla dikkat çeken saat hakkındaki tüm detaylar;

Apple Watch Series 7, popüler akıllı saat serisinin uzun zamandır değişmeyen tasarımına beklendiği gibi hatırı sayılır bir güncelleme getirmiyor. Yine de çerçeveleri çok ciddi oranda azaltan (Apple’a göre yüzde 40) yeni saat, bu sayede daha modern görünüyor. Bu büyüyen ekrana özel uygulama ve saat arayüzleri de geliştirilmiş ve bunlar daha fazla bilgi gösterebiliyor.

Yerini aldığı modele oranla sağlamlığı artırılan ve en sağlam Apple Watch olarak lanse edilen 41 mm ve 45 mm gövdeli Watch Series 7, IP6X sertifikasına sahip ve böylece tozdan kesinlikle etkilenmiyor. Saat elbette yüzmeye izin verecek şekilde su da geçirmiyor.

18 saat pil ömrü sunan ve yeni USB-C şarj cihazı ile yerini aldığı modelden yüzde 33 daha hızlı şarj edilebilen akıllı saat Apple Watch Series 7, alüminyum, paslanmaz çelik ve titanyum gövdelerde geliyor.

Watch Series 7 akıllı saat modeli, Watch Series 6 gibi nabız, EKG ve SpO2 gibi ölçümleri detaylı şekilde yapabiliyor. Uyku takibi özelliği de olan model, elbette her türlü kalemde aktivite takibi yapabiliyor, sporları otomatik olarak tanıyabiliyor.

Saat artık bisiklet sürücülerine ciddi şekilde odaklanıyor. Burada otomatik düşme ve yine otomatik sürüşe başlama özellikleri sunuluyor. Bunlar watchOS 8’in bir parçası olarak geliyor ve yüksek ihtimalle diğer modellere de sunuluyor.

Yeni akıllı saatte aşağıda gördüğünüz tam boyutlu bir klavye de yer alıyor. Bu sayede modelde yazı yazmak kolaylaşıyor ve burada makine öğrenme temelli öğrenme sistemleri sunuluyor. Bu klavye büyüyen ekran ile mümkün oldu deniyor.

“Apple Watch Series 7, daha büyük ve daha gelişmiş ekrandan daha geliştirilmiş dayanıklılığa ve hızlı şarj özelliğine kadar önemli iyileştirmeler sunuyor,” diyen Apple COO’su Jeff Williams, sözlerine şöyle devam etti: “Gücünü watchOS 8’den alan Apple Watch müşterilerin bağlı kalmalarına, aktivitelerini ve antrenmanlarını izlemelerine ve genel sağlık ve zindelik durumlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak yeni yararlı özellikler sunuyor.”

Akıllı saatin Türkiye fiyatları henüz belli değil

Modelin yurt dışı başlangıç fiyatı ise 399 dolar seviyesinde yer alıyor. Apple Watch Series 7’nin Türkiye fiyatı ise yukarıda da dediğimiz gibi şu an için açıklanmış değil. Türkiye fiyatı belli olduğu zaman size aktaracağız. Çıkış için Türkiye özelinde “Sonbaharda sizinle” deniyor.

Apple Watch Series 7 ile yeni bir sağlık özelliği sunulmadı ancak gelecek için önemli planlar var

Wall Street Journal‘ın haberine göre 2022’de gelecek Apple Watch modeli, olası adıyla Apple Watch Series 8, çok yüksek ihtimalle kan basıncını ölçebilecek. Daha farklı deyişle direkt olarak bu saat üzerinden tansiyon ölçümü yapılabilecek.

Bu özellik hali hazırda yeni Samsung saatlerde yer alıyor ve Samsung süreci, gerçek bir tansiyon aleti üzerinden kalibrasyon tekniği ile sunuyor. Apple’ın ise bu konuda yerleşik sensörlere güveneceği düşünülüyor.

Bu arada gelecek Apple Watch’larda vücut sıcaklığı ölçümü için termometre olacak bilgisi de veriliyor. Bunun daha çok doğurganlık planlaması ve uyku takibini geliştirme konusunda görev yapacağı iddia ediliyor.

Gelecek akıllı saatleri için kan şekeri ölçümü konusuna da çok ciddi şekilde çalışma yaptığı aktarılan teknoloji devi Apple, saatlerini gerçek bir sağlık yardımcısı yapmak istiyor ve bu herkes için güzel görünüyor. Apple’ın etkisiyle diğer akıllı saatler de çok ciddi şekilde gelişiyor.

Bu arada Apple’ın gelecek AirPods’ları da sağlık konusunda gelişmiş hale getirmek, direkt olarak kulaklık / kulak üzerinden belirtli sağlık verilerini ölçmek istediği biliniyor. Bu konuda ilk adım 2022’ye kaldığı düşünülen AirPod Pro 2 ile atılabilir.