reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Drake In My Feelings

Güvenlik güçlerinden araç sürücülerine “Drake dansı” uyarısı

Drake‘in rekor üzerine rekor kıran yeni albümü Scorpion aynı zamanda yeni bir akımı da başlattı. Türkiye’ye kadar sıçrayan bu akım ise güvenlik tehdidi oluşturabiliyor.

Advertisement

Attığı her adımla yeni bir internet akımı yaratan Drake’in yeni albümü Scorpion ile beraber de bir akımın gelmemesi neredeyse imkansızdı. Nitekim In My Feelings şarkısı TheShiggyShow‘un “meydan okuma”sıyla beraber Instagram’ın bir numaralı trendine dönüştü. Trend ise In My Feelings şarkısının tam nakarat kısmında kullanıcıların arabadan inerek dans etmesi şeklinde. Genellikle arabanın yavaşça ilerlemeye devam ettiği videolar, kısa sürede Instagram’ın dört bir yanını kaplarken tehlike de oluşturuyor elbette.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güvenlik güçleri uyardı

Oluşabilecek tehlikeli durumlara ise en büyük örneklerden biri de Türkiye’den geldi esasen. Geçtiğimiz günlerde bu akıma dahil olmak isteyen Hülya Avşar‘ın, her ne kadar bu şarkıyı kullanmasa da, araçtan indikten sonra aracın bir anda hızlanması ve ünlünün aracın peşinde koşarken görüntülenmesi oluşabilecek kazaların da habercisi. Amerika’da çok daha yaygın olan bu trend için ABD Ulusal Ulaştırma Emniyet Dairesi, Facebook sayfasından bir duyuru paylaştı. Araç içinde sürücü de olsanız, yolcu da olsanız herhangi bir dikkat dağıtıcı unsurun tehlikeli ve ölümcül olabileceği belirten kurum, aracı güvenli şekilde sürmeye odaklanılması gerektiğini kaydediyor.

İlgili video

Hülya Avşar’ın tehlikeli trend denemesi