reklamı kapat

POPÜLER

Twitch Drake

Drake’in Fortnite oynaması ile Twitch’te rekor izlenme

Twitch‘te bir süredir zirvede olan Fortnite yayıncısı Ninja, kolay kolay kırılamayacak bir rekora imza attı. Ancak rekorda ünlü şarkıcı Drake‘in payı yadsınamayacak kadar büyük.

Şu aralar Twitch’in en çok izlenen oyunları arasında yer alan Fortnite, favori bir de yayıncıya sahip: Ninja. Artık abone sayısının ucunu kaçırdığımız yayıncı hemen her yayında yüz bin izleyiciyi çok rahat bir şekilde aşıyor. Ünü ise Twitch kitlesini de aşmış durumda. Öyle ki geçtiğimiz günlerde ünlü rapçi Drake, popüler yayıncıyı Instagram’dan takip etmeye başlamıştı. Daha sonra iletişime geçen ikili ise Twitch’i “kıracak” yayını gerçekleştirdi. Ninja ve Drake, Fortnite Battle Royale’de beraber maça girdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drake’ten Fortnite yayını

Drake cephesinde kamera açma durumu olmadı ancak ikili Discord üzerinden iletişimlerini sürdürdü. Ayrıca platformlar arası oyun oynadıklarını da ekleyelim. Bildiğiniz gibi Fortnite, PS4 ve PC oyuncularının beraber oynamasını mümkün kılıyor. Ninja PC üzerinden oyuna dahil olurken Drake ise PS4 üzerinden oynuyordu. Bunlar detaylar tabii, şimdi ana konuya gelelim. Yayın duyurusu gerçekleştirilip, oyun başladığında izleyiciler 200 bin civarında seyrediyordu. Daha sonra Discord bağlantısı kurulunca sayı yarım saatte yaklaşık 400 bini buldu. Ancak asıl patlama Drake’in Twitter paylaşımıyla yaşandı. Ünlü rapçi 36 milyonun üzerindeki takipçisiyle Twitch yayınını paylaşınca işler çığırından çıktı. 600 binin üzerinde anlık izleyiciye ulaşan Ninja aynı anda en çok izlenen yayıncı rekorunu kırdı. Yayın hala devam ediyor, izleyici ise şimdilik 400 bin civarında. Yayına buradan ulaşabilirsiniz.