reklamı kapat

POPÜLER

Harley Quinn eski günlerine geri dönüyor

Suicide Squad‘ın ardından popülerliği giderek artan Harley Quinn çizgi roman dünyasında büyük bir değişime uğradı!

Hayranlarının iyi bildiği üzere bu karakterin asıl ismi Dr. Harleen Quinzel. Arkham Akıl Hastanesi’nde görev yapan Doktor Quinzel, Joker‘i tedavi etmekle görevlendiriliyordu. Aslında işinde başarılı bir psikologken Joker’in deliliğine kapılıyor ve onun hastaneden kaçmasına yardımcı oluyordu. Böylece ikili Gotham‘da birlikte terör estirmeye başlıyordu.

Haberin bu noktasından sonra bahsedeceğimiz bilgiler güncel DC çizgi romanlarına dair keyif kaçırıcı detaylar (spoiler) içermektedir.

Suicide Squad çizgi roman serisinin beşinci sayısında General Zod yakalanıp The Black Vault ile Belle Reve’e götürüldü. Ancak işler bu noktadan sonra ters gitmeye başladı. Bu özel güvenlikli hapishanede bir süreliğine elektrikler tamamen gitti. Işıklar tekrar açıldığında tüm mahkumlar delirmişcesine birbirine saldırıyordu. Fakat herkesin aksine Harley Quinn eski haline geri dönmüştü. The Black Vault herkesi delirtirken, Harley’nin üzerinde ters etki yaparak akıl sağlığını eski haline döndürmüştü. Bir anda şimdiye kadar gördüğümüzden daha sağlıklı bir hale gelen Dr. Harleen Quinzel hemen yaşananlar üzerinde fikir üretmeye başladı. İlk adım olarak da saçlarındaki renkli uçları kesti, doktor önlüğünü giyip gözlüklerini taktı.

Harley Quinn bundan sonraki maceralarına ne şekilde devam edecek merakla bekliyoruz. Cevapların bir kısmı Suicide Squad’ın 7. sayısında olacak.

YORUMLAR