reklamı kapat

POPÜLER

takara tomy, rc, drone

Hava, kara, deniz dinlemeyen drone [Video]

Dünyamız drone’ların istilası altında! Basitçe insansız hava aracı diye tanımlanan bu cihazlar, artık uçmaktan daha fazlasını yapıyor. Tomy’nin yeni drone’u RC de bunu kanıtlar nitelikte.

Uzaktan kumandalı arabalarla büyümüş bir nesil olarak havadan giden bu cihazlara yeni yeni alışıyoruz. Genel olarak “drone” adı altında sınıflandırılan bu araçların her gün yeni bir örneğiyle karşılaşıyoruz. Ünlü Japon oyuncak şirketi Takara Tomy imzalı “水陸空RC” isimli drone (Google’a sorduk “amfibik gökyüzü” dedi) adeta hepsinin birleşimi.

Tomy’nin yeni oyuncağı RC drone, sadece uçmakla kalmıyor; zorlu kara ve deniz şartlarıyla da mücadele ediyor. Basitçe bakarsak, yıllardır ürettiği RC helikopterlerinin gövdesini kullanan Tomy, gövdeye sadece tekerlek eklemiş görünüyor. Ancak motor ve diğer elektronik parçaları su geçirmez ve batmaz olarak tekrar tasarlayan firma, sonuç olarak ortaya bu harika minik canavarı çıkarmış.

Korumalı plastik rotor kanatları ile şasi ve büyük tekerleri aracı çarpmalara karşı korunaklı kılıyor. 6 adet AA pille çalışan RC, yalnızca 50 gram ağırlığında. Drone, Japonya’da 100 dolardan satışa sunuluyor. RC’nin anavatanı dışına ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil.

VİDEO

YORUMLAR