reklamı kapat

POPÜLER

russia_drone

Uçan kabus: Rusya’dan av tüfeği taşıyan drone [Video]

Rusya sıra dışı bir drone’a imza attı. Havada uçak gibi uçabilen drone helikopter gibi iniş yapabiliyor. Uçan canavar olarak tabir edeceğimiz drone’da 12 kalibre yarı otomatik av tüfeği de bulunuyor.

Rusya’nın Moskova Havacılık Enstitüsü, sahte drone’ları ele geçirmek için 12 kalibre mühimmatı vurabilecek isimsiz bir drone sundu. Paylaşılan videoya göre, drone dikey olarak uçuşa geçiyor. Drone’un gövdesi tamamen Vepr-12 yarı otomatik av tüfeği etrafında inşa edilmiştir. Drone’un arkasına monte edilmiş iki pervane, daha büyük kanatlar ile çalıştırılıyor ve bu da drone’un manevra yapmasını sağlıyor. Aracın ön tarafında birkaç küçük kanat bulunuyor. Videonun seyri sırasında drone’un hareketsiz bir hava hedefini (bir balon) imha ettiği, ardından bir RC uçağı tarafından temsil edilen bir mobil hedefe geçiş yaptığı görülüyor. İkinci hedefin başarılı bir şekilde imha edilmesinden sonra, araç derhal aynı yukarı bakan pozisyona iniyor. Dikey iniş yöntemi, aracın hazırlanmış bir piste ihtiyaç duymaması bakımından faydalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçan canavar drone modelini geliştiren kim?

Foxtrot Alpha’dan Kyle Mizokami’ye göre uçan canavar, Almaz-Antey adına Moskova Havacılık Enstitüsü’ndeki (MAI) Havacılık Modelleme Öğrenci Tasarım Bürosu tarafından geliştirilmiştir. Rusya tarafından geliştirilen aracın düşman drone’larını düşürmek için tasarlandığını belirtmekte yarar var. Sıra dışı özelliğiyle dikkat çeken drone için hazırlanan videoya haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video

Rusya’dan sıra dışı uçak