reklamı kapat

POPÜLER

YouTube ve Universal’den yeni müzik sitesi

 - Güncelleme: 04 Mayıs 2009 13:06


Sonunda müzik sektörü ve teknoloji dünyası arasında barış ve uyum yaşanmaya başladı.  YouTube ve Universal Music geçen hafta Vevo.com adındaki müzik videoları sunacak olan siteyi birlikte yapmak için anlaştıklarını duyurdular.  Bu yılın sonuna doğru yayına başlayacak olan vevo.com’un teknolojisi Google’ın sahibi olduğu YouTube tarafından sağlanırken Universal’de elindeki sanatçıları ortaya koyacak.

EĞLENCE! BAŞLIYOR
Warner Music geçen yılın son ayında tüm içeriğini YouTube’dan çekmişti. Bu tepkinin hemen ardından Warners, Sony, EMI, ve Universal ortaklığıyla Hulu benzeri bir müzik sitesi kurulacağı söylentileri yayılmıştı. Mart ayının başında ise YouTube ve müzik şirketlerinin bir müzik sitesi üzerinde konuştukları söylentileri çıkmıştı. Şu anda yalnızca Universal sanatçılarının kliplerinin bulunacağı söyleniyor ama Universal diğer şirketler ile görüşerek çeşitliliği arttırmaya çalışıyormuş. İki firma sitenin reklam gelirini paylaşacaklar ama başka şirketleri katılmaya ikna ettiklerinde onlarla olan ticari anlaşmalar nasıl olur henüz bir bilgi yok.

Google CEO’su Eric Schmidt; “Vevo, YouTube’un ilk uydu sitesi, ama muhtemelen sonuncusu da olmayacaktır” diyor. Bu teşebbüs ile YouTube eğlence sektörü ile olan ilişkilerini toparlamaya başlamış oluyor.

İLGİLİ HABERLER