reklamı kapat

POPÜLER

Her yerde saniyeler içerisinde kahve hazırlayabilen cihaz [Video]

13 Ekim 2015

Sıkı kahve tutkunlarının en büyük sorunu tabii ki her yerde kahveye ulaşamamak oluyor. Bazen dışarıdayken en yakındaki kafeyi bularak kahve içmek bile eziyet haline geliyor. Kickstarter’da destek bekleyen Sippy adlı cihaz, kahve severlerin her yerde kahvesini yudumlamasına imkan sağlıyor.

Görünüşte termostan farkı olmayan Sippy, 2 farklı kısımdan oluşuyor. Üst taraftan kahve kapsülü yerleştiriliyor ve sıcak su ekleniyor. Alt tarafa ise karbondioksit kartuşu takılıyor. Espresso’nun basınçlı bir şekilde doldurulmasını sağlayan kartuşun 5-6 bardak kahve için kullanılabildiği söyleniyor. Ayrıca Nespresso, Hema ve Coffee Duck’ın kahve kapsüllerinin de bu cihazla uyumlu olduğu belirtiliyor. Sonrasında cihazın üzerinde yer alan tuşa basılarak kahve dolduruluyor ve içime hazır hale geliyor. Toplamda 66 bin sterlin toplamayı amaçlayan ve birkaç günde 3 bin sterlinin üzerine çıkan projeye en az 109 sterlin bağışlamak, Sippy’e ilk sahip olacak kişilerden biri olmanızı sağlıyor. Cihazın planlanan sürede istenen bağışı toplaması halinde 2016’nın haziran ayında kullanıcılarla buluşacağı söyleniyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Her yerde saniyeler içerisinde kahve hazırlayabilen cihaz [Video]” için bir cevap

  1. Fahrettin Akansu dedi ki:

    Minipresso (40 GBP) ve Handpresso (75 GBP) bunu yıllardır yapıyordu aslında, CO2 kapsülü hariç farklı bir yanı yok gibi? CO2 kapsüllerinin tekrar doldurulabilir olmayışı çevrecileri pek mutlu eder mi bilemiyorum. Diğer taraftan bu cihazın Nespresso kapsülü de kullanabildiğini belirtmişler ama bu markanın kahvelerini tüketiciye belirli ve stabil kalitede sunmak için belirlediği ve Krups, Breville, Miele, Siemens, DeLonghi gibi kahve makinası üreticilerinin uymak zorunda oldukları standartlar var (19 bar basınç pompası vb). Bir noktada başlarına bela açabileceğini tahmin edip Nespresso ile bir doğrudan bağları olmadığını da not düşmüşler bağış platformunda.