reklamı kapat

POPÜLER

Maç içi görüntü paylaşan Twitter hesapları engelleniyor

Twitter, spor müsabakalarından görüntü paylaşımı konusundaki sert tutumunu sürdürüyor. Micro blog sitesinde maç içi GIF veya video görüntüsü paylaşan hesaplar Twitter tarafından bir bir engelleniyor.

Geride bıraktığımız 2014 Dünya Kupası maçları ve son zamanlarda Premier Lig için de benzer bir politika sergileyen Twitter, işi bu kez hesap engellemeye kadar götürdü. Buna göre izinsiz paylaşılan futbol, basketbol, tenis veya herhangi bir spor müsabakasına ait görüntüler Twitter tarafından kaldırıldığı gibi, bu içerikleri paylaşan hesaplar da artık engelleniyor.


Son olarak Amerika’da Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL) maçlarına ait görüntüler paylaşan @Deadspin ve @SBNationGIF gibi bazı hesaplar askıya alındı. Tabii Twitter bunu “kafasına göre” yapmıyor. NFL’den gelen şikayetler üzerine harekete geçen Twitter, söz konusu hesapların telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle böyle bir karar aldı.

Bildiğiniz gibi ülkemizde de özellikle futbol maçları için “yasadışı” link ve video paylaşımı had safhada. Twitter’ın Türkiye’deki hesaplar için de benzer kararlar uygulayıp uygulamayacağı henüz belli değil.

YORUMLAR