reklamı kapat

POPÜLER

Ford Thunderbird

Heyecan yaratan gelişme; Ford cephesinden “Thunderbird” hamlesi

Son dönemlerde klasik modellerin geri döndürülmesine vesile olan elektrik gücü, Ford cephesinde Thunderbird üzerinden gerçeğe dönüşebilir.

Advertisement

Otomobil üreticilerinin içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümü, oldukça kapsamlı kollar üzerinden dört bir yandan devam ediyor. Son birkaç yıllık süreçte vitesin artmasıyla somut adımları artık asfalt üzerinde gördüğümüz bu planlamalar, yeni modellerle birlikte eskilerin de doğuşuna vesile oluyor. Volkswagen cephesinin Buzz projesiyle dikkatleri üzerine çekmesiyle nabızları yükselten hamlelere son olarak Renault’nun R5 projesiyle şahit olmuştuk. Şimdi de benzer bir durumun Ford üzerinden karşımıza çıkmak ihtimali doğmuş durumda. Dış kaynaklarda kısa sürede yankı bulan gelişmede, markanın 14 Ocak itibarıyla “Thunderbird” rozetiyle alakalı patent kurumuna başvuruda bulunduğunu görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Thunderbird klasik dinamikleriyle geri mi dönecek?

Savaş sonrası dönemin önemli otomobillerinden birisi olan Ford Thunderbird’ün yeni bir oluşumla birlikte geri dönmesi gündemde. Ford’un yaptığı başvuruda rozet tekrar “otomobil” kategorisinde değerlendirmek üzere gündemine aldığı görünülüyor. İlk olarak 50’li yılların ortalarında karşımıza çıkarılan modelin klasik olarak nitelendirebileceğimiz dinamikleri 1997’ye kadar sürdürüldü. Daha çok convertible versiyonlarıyla akıllarımızda yer edinen Thunderbird’ün tekrar aynı dinamikleri elektrik ünitesiyle asfalta yansıtması keyifli bir hamle olabilir. Kendi içerisindeki elektrik sürecini Team Edison adını verdiği departman üzerinden yürüten Ford’un, Mach-E’nin ardından pazarda rekabetçi hamlelerini görmeye devam edeceğiz.

İlginizi çekebilir

Renault Megane eVision; elektrikli hatcback provası tanıtıldı