reklamı kapat

POPÜLER

Hırsız avcısı; kameralı akıllı cüzdan: Volterman [Video]

06 Temmuz 2017

Dijital dönüşüm çerçevesinde her gün kullandığımız “akılsız” ürünlerin akıllı hallerine yeni alternatifler eklenmeye devam ediyor. Bunlardan biri de akıllı cüzdan Volterman.

Daha önce de farklı işlevlere sahip akıllı cüzdan örnekleri görmüştük. Ancak Volterman’i benzerlerinden ayıran şey süper kahraman misali hemen her özelliği gövdesinde barındırması. Üç farklı tasarıma sahip olan Volterman, farklı kullanım alışkanlıkları olan kullanıcılar için alternatifler sunuyor. Örneğin büyük cüzdanları sevmiyor, kartlık şeklinde cüzdanları tercih ediyorsanız Cardholder modeli sizin için ideal. Bifold standart bir cüzdan olarak öne çıkarken, sık seyahat edenler içinse pasaportlarını da içine koyabilecekleri Travel alternatifi sunuluyor. Bu üç model farklı tasarımlarla gelse de ortak noktaları akıllı olmaları.

Öncelikle en klasik özelliklerden biriyle başlayalım. Akıllı cüzdanlarda sık sık gördüğümüz alarm özelliği. Cüzdanınızı bir yerde unuttuğunuzda Volterman telefonunuza bildirim gönderiyor. Aynı şekilde telefonunuzu bir yerde unutursanız bu kez de cüzdanınız sizi uyarıyor. Tabii cüzdanı bulmak daha kolay olabilir zira Volterman global GPS takip özelliği ile geliyor. Akıllı telefonunuz aracılığıyla cüzdanın nerede olduğunu görebiliyor, hareketlerini izleyebiliyorsunuz. GPS takip özelliği için ek bir ücret istenmediğini de belirtelim.

Bir diğer özellik ise Volterman’in aynı zamanda harici bir şarj cihazı olması. Boyutlarına göre kapasitesi 2.000 mAh, 2.600 mAh ve 5.000 mAh olan Volterman her ne kadar tam anlamıyla yeterli bir pil kapasitesi sunmasa da acil durumlarda sizi kurtaracağı kesin. Bir diğer artısı da kablosuz şarjı destekliyor olması. Volterman ayrıca Wi-Fi Hotspot olarak da kullanılabiliyor.

Cüzdanın bir de opsiyonel özelliği bulunuyor. Volterman içine hırsız kamerası yerleştirebiliyorsunuz. Cüzdanınızın çalınması durumunda cüzdanı elinde tutan kişinin fotoğrafını çekiyor ve akıllı telefonunuza gönderiyor. Indiegogo’da hedeflediği bağışı 24 saatte toplayan Volterman’in modellerinin boyutlarına göre fiyatları sırasıyla 98 dolar, 135 dolar ve 157 dolar. Ürünün aralık ayında kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor. Volterman’in Indiegogo sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR