reklamı kapat

POPÜLER

Honda’dan 3D yazıcı ile üretilen elektrikli otomobil

13 Ekim 2016

Teknoloji devi Honda, gelecekte yer vereceği elektrikli otomobil yelpazesinin ilk adımlarını atmaya devam ediyor. Yerel bir firma için tasarlanan elektrikli otomobil CEATEC 2016 fuarı kapsamında büyük ilgi gördü.

Honda, Japonya’nın en büyük teknoloji fuarı CEATEC 2016 kapsamında 3D yazıcı ile üretilmiş en büyük ürünlerden birini resmi olarak tanıttı. Değişken 3D tasarım platformunun ürünü olan bu küçük elektrikli otomobil, bölgenin ünlü pasta ve kurabiye markası Toshiyama’nın teslimatlarını iletmesi görevinde kullanılacak.

honda3dcar4
Honda’nın mikro EV teknolojisi ile birlikte geliştirilen kısa mesafe aracının açıklanan menzil değeri ise 80 km gibi kabul edilebilir bir seviyede. Aracın maksimum sürati ise saatte 70 km‘ye kadar çıkabiliyor. Elektrikli otomobiller için hayati önem taşıyan şarj süresinde de Honda ekibi iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz. 200 volt‘luk hızlı şarj ile üç saatin altında tam şarja ulaşabilen araç, 100 volt‘luk ünite ile de yedi saatte tam doluluğa ulaşabiliyor. Toplamda 600 kg‘lık ağırlık değerine sahip Micro Commuter 2,495 mm uzunluğu ve 1,280 genişliğe sahip. 3D yazıcı teknolojisi ile üretimi sağlanacak olan aracın ileriki süreçte diğer yerel üreticiler tarafından da kullanılması bekleniyor.

YORUMLAR