reklamı kapat

POPÜLER

Honda’dan oyun dünyasının tozunu attıracak 400 beygirlik konsept [Video]

Sanal dünyanın tozunu attırmak için hazırlanan Honda Vision Gran Turismo, meraklılarına keşke dedirtecek bir yapıya sahip.

Simülasyon oyunlarının her yeni versiyonunda daha da gerçekçi hale gelmesiyle birlikte eriştiği kitle bir adım daha artıyor. Hal böyle olunca sanal dünyanın bu sahipleri üreticilerin kendilerini öne çıkarması adına yepyeni bir kanal haline gelmiş durumda. Bunun en somut iş birliğine Forza Motorport 7‘nin tanıtım etkinliğindeki Porsche GT2 RS ile tanık olmuştuk. Bugünse benzer bir adıma Gran Turismo Sport‘ta yer almak üzere Honda aracılığıyla tanık oluyoruz. Geçtiğimiz dönemde bazı çizimlerle gündeme gelen bu konsept model Honda Vision Gran Turismo adıyla bizleri karşılıyor. Gerçek dünyaya da uyarlanan modelin teknik değerlerine kadar özelliklerinin açıklanması işin geldiği noktanın ciddiyetini anlayabilmek adına fazlasıyla yeterli.

Model şimdilik sadece oyunda sahne alacak

Honda yetkililerinin Vision Gran Turismo’yu uzun veya kısa vadede seri üretim olarak hayata geçirip geçirmeyeceği şimdilik muamma diyebiliriz. Los Angeles’ta tamamlanan modeli üretime geçecekmiş gibi aerodinamik yapıya sadık kalarak tasarlayan ekip NSX‘i andıran bir otomobili karşımıza çıkartıyor. Gövdesinin tamamı karbon fiberden üretilen aracın toplam ağırlığı sadece 899 kilogram olarak paylaşılıyor. 2.0 litre hacme sahip dört silinidlir DOHC VTEC motorun kullanıldığı araba 403 beygirlik gücünü sekiz ileri çift kavrama şanzımanla arka tekerleklerinden yere aktarıyor. Modelin hayata geçip geçmeyeceği düşünceleri bir kenara dursun, sanal dünyada yarışlar çoktan başladı bile.

VİDEO