reklamı kapat

POPÜLER

Honor 50

Honor 50 için işlemci açıklandı; Snapdragon 888 detayı geldi

Artık sık sık gündeme gelen Honor 50 serisi için yeni teknik detaylar çıktı. Bu sefer firmadan 50 özelinde işlemci açıklaması geldi.

Honor 50 serisinde bildiğimiz kadarıyla tam olarak 50, 50 Pro ve  50 Pro Plus modelleri yer alıyor.

Serinin ana modeli, daha önce gücünü Snapdragon 775G işlemciden alacak denilmişti. Ancak resmi açıklamaya göre telefonda direkt olarak Snapdragon 778G kullanılacak.

Bu arada firmadan Snapdragon 888 imzalı akıllı telefonlar da geliyor. Bunların Magic serisinde olacağı aktarılıyor. Firmanın Magic serisinde ileride tanıtılacak bir katlanabilir telefon olduğu da biliniyor.

Honor’un yeni telefonlarını Türkiye pazarına da getireceğini düşünüyoruz. Firma halen resmi olarak Türkiye’de yer alıyor ve bazı akıllı yaşam ürünleri satmaya devam ediyor.

Bu arada firmanın yeni modellerinde Android lisansının da olacağı aktarılıyor. Huawei’den ayrılmanın firmaya böyle bir faydası olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seride Honor 50 Pro ve Pro Plus modelleri de yer alıyor

50 ve 50 Pro Plus modellerinde de tahminlere göre Snapdragon 888 işlemci kullanılıyor. Pro Plus özelinde 6,79 inç 1440p+ 120 Hz AMOLED ekran kullanılıyor.

Resmi kayıtlara göre arkasında üçlü kamera bulunan 50 Pro Plus, burada 50 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel telelefoto kameraları bir araya getiriyor.

Bu arada modellerden 50 ve 50 Pro, resmi kayıtlara göre 66W ve tam 100W hızlı şarj desteği ile geliyor. Telefonların kutularından bu hızları destekleyen şarj cihazlarının çıkacağı da aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın