reklamı kapat

POPÜLER

Honor

Honor tarafından yakında gelecek iki önemli akıllı telefon

Huawei’nin geçtiğimiz aylarda satmak zorunda kaldığı Honor, iki önemli akıllı telefon model üzerinde aktif olarak çalışma gösteriyor.

Artık Huawei’den bağımsız olarak yoluna devam eden Honor, gelen bilgilere göre Huawei P50 ailesinden önce karşımıza Honor 50 modeli ile çıkacak.

Huawei P50 serisiyle uyumlu olması adına 30 takısından direkt olarak 50 takısına geçiş yapacağı görülen firma, bu modeli yüksek ihtimalle bir amiral gemisi olarak geliştiriyor.

Bu arada Honor’dan çok daha merak uyandıran başka bir telefon da geliyor. Bu telefon da bir katlanabilir model. Firmanın ilk katlanabilir telefonu kaynaklara göre 2021’in ikinci yarısında kesin olarak geliyor.

Olası ismi Magic X olan bu telefonun, yakında detaylanması bekleniyor. Katlanabilir tarafa 2021’de ilk adım atan isimlerden birisi biliyorsunuz Xiaomi olmuştu.

Yakında Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi katlanabilir telefon satan firmalar karşısına katlanabilir pazar özelinde Vivo ve OPPO da dahil olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor imzalı cihazlar dikkat çekerken, Huawei P50 ailesi ile Android rafa kalkabilir

Huawei P50 ailesi P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus modellerinen oluşacak ve yüksek ihtimalle haziran ya da temmuz ayında gelecek. Telefonlar için başta çok kısıtlı bir sotk sunulacak.

Yeni modellerin direkt olarak firmanın kendi işletim sistemi olan Harmony OS üzerine kurulma ihtimali de en çok konuşulan ve ilgi çeken detaylar arasında.

Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak birçok sızıntı buna işaret ediyor. Bunun arkasında da ABD ambargosu yer alıyor. Huawei halen telefonları için Google lisanslı alamıyor.

Bu yüzden de Huawei telefonlarda “normal yollarda” Google servisleri ve uygulamaları çalışmıyor. Biliyorsunuz firma ambargo yüzünden sadece kendi işletim sistemini değil, App Gallery isimli kendi uygulama marketini de kurdu.

Honor’un yeni telefonlarında ise Google lisansının olacağı aktarılıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın