reklamı kapat

POPÜLER

Steam

Hori, Steam için özel bir kontrolcü hazırladı

Hori, Steam için özel bir kontrolcü hazırladı. Beş farklı renkte geliştirilen kontrolcü ilk olarak Japonya’da satın alınabilecek.

Valve’in tanıtıldığında gerçekten çok ses getiren Steam Controller isimli kontrolcüsü sonrasında yeni bir resmi lisanslı model ortaya çıktı. Hori tarafından hazırlanan yeni kontrolcü, “Wireless Horipad for Steam” adı altında satılıyor ve temelde taşınabilir oyun cihazı Steam Deck’in butonlarını kullanıyor. Çok özel bir yanı olmayan PC odaklı ürün, kablosuz aktarım için Bluetooth kullanıyor ve istenirse USB-C üzerinden kablolu kullanım da sunuyor. Japonya’da yaklaşık 50 dolardan satılacak kontrolcü, ileride başka pazarlara da götürülebilir. Eğer kaçırdıysanız Steam için bugün güzel bir araç kullanıma sunuldu. Valve, ilginç anların ve daha fazlasının kolay bir şekilde kayıt altına alınıp paylaşılması için Steam’e yerleşik bir oyun kayıt aracı ekledi. Beta olarak kullanıma sunulan Oyun Kaydı özelliği, şirketin taşınabilir oyun cihazı Steam Deck’e de destek veriyor. Özellik hakkında şirket kendisi şunları aktarıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Arka planda kaydet modu sayesinde, oyununuz sürekli olarak seçtiğiniz diske kaydedilir ve belirlemiş olduğunuz süre ve depolama sınırları asla aşılmaz. Manuel başlatma ve durdurma özelliğine sahip İstediğimde kaydet modu da mevcuttur. Önemli anları bulmak için Zaman Çizelgesi ve olay işaretlerini kullanın. Kahramanınızın neden öldüğünü görmek veya bir NPC’nin söylemiş olduğu bir şeyi hatırlamak gibi şeyler için kullanışlıdır.

Her oyunda Steam arayüzünden erişilebilir. Videonun yalnızca sizin için önemli olan kısmını saklayın. Platform, oyun videolarınızı kolayca bulmanızı ve kesmenizi sağlayan araçlar sunar. Videolarınızı yenilenen Kayıtlar ve Ekran Görüntüleri arayüzünde düzenleyin ve paylaşın. Videolarınızı istediğiniz yere gönderin.

Tek bir tıkla sohbetteki bir arkadaşınıza gönderin veya en güzel anlarınızı tüm dünyayla paylaşın. Ayrıca görüntüleri Deck’inizden bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kolayca gönderin. Yeni Kaydet/Paylaş menüsünü oyun esnasında veya sonrasında kullanabilirsiniz.” Oyun Kaydı aracına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni Steam kontrolcü yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER