reklamı kapat

POPÜLER

HP Deskjet Ink Advantage 4645

HP Deskjet Ink Advantage 4645 incelemesi

 - Güncelleme: 16 Mart 2015 21:55

Ofislerin olmazsa olmazı hepsi bir arada yazıcılar, ev kullanıcıları için de kolaylıklar sunuyor. HP’nin Ink Advantage 4645 modeli de bu yazıcıların iyilerinden

Yeni nesil birçok ürün gibi yazıcıların da yalnızca tek bir işlev yerine birden çok fonksiyonu bünyesinde taşıyanı makbul. Bu alanda uzun süredir lider konumda olan HP, all in one olarak geçen yazıcılarda da iddialı. Her ihtiyaca uygun çözümlerden biri de Deskjet serisinin Ink Advantage özellikli modellerinden biri olan 4645.

Hem ev hem de küçük ofis kullanımı için uygun bir yazıcı olan 4645, birazcık büyük. Dev bir çalışma masanız yoksa yazıcı için ayrı bir yer ayarlamanız şart. Yazma, tarama, kopyalama ve faks işlemlerini yerine getirebilen yazıcının sol ön yüzünde küçük bir ekran bulunuyor. Ekranı çevreleyen altı adet tuşla Türkçe destekli menüde tüm ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Yapacağınız işlemi seçip onay tuşuna basmanız işlemin başlaması için yeterli oluyor. 4645 ile hem renkli hem de siyah/beyaz çıktı alabiliyorsunuz. HP’nin verilerine göre cihaz dakikada 8,8 siyah/beyaz, 5,2 sayfa ise renkli A4 basabiliyor. Elbette bu sayılar ne bastığınıza göre de değişiklik gösteriyor. Yaptığımız denemelerde, 1 dakika içinde metinlerden oluşan 9 sayfa siyah/beyaz çıktı almayı başardık.

Çift yönlü siyah/beyaz denememizde ise bir dakika içinde yalnızca 3 sayfa çıktı alabildik. Yazıcılara özel bir renkli deneme sayfasından ise 1 dakikanın birkaç saniye üzeri bir sürede ancak 3 sayfa basabildik. Bu seviyede, mürekkep püskürtmeli bir yazıcı için bu değerler kabul edilebilir aralıklarda kalıyor. Çıktıların kalitesi de böyle bir yazıcı için makul. Hareketli aksam, özellikle belli bir renk yoğunluğu olan yerlerde çıktılar üzerinde ince çizgiler bırakabiliyor. Ayrıca yine yoğun renk kullanımında mürekkep yoğunluğundan ötürü kağıtlar hafif nemleniyor. Ancak her iki durum da A4 kağıt kullandığınız durumlar için geçerli. Fotoğraf kağıdı kullanarak fotoğraf bastığınızda, kağıdınızın kalitesine göre çok çok iyi baskılar elde edebiliyorsunuz. 100 sayfalık bir kağıt haznesine sahip olan hepsi bir arada yazıcı, 1200 dpi çözünürlüğünde taramalar yapabiliyor. Fotokopi fonksiyonunda da kimliklere özel modla kolay fotokopi çekebiliyor ve dört kata kadar yeniden boyutlandırma yapabiliyorsunuz.