reklamı kapat

POPÜLER

tab-S

Samsung, Galaxy Tab S ile Apple’ın tahtını sarsmaya hazırlanıyor [Video]

 - Güncelleme: 13 Haziran 2014 13:55

Yeni amiral gemisi Galaxy Tab S’leri 8,4 ve 10,5 inçlik iki farklı boyutta piyasaya sürmek üzere olan Samsung oldukça iddialı. Zira Samsung bugüne kadar geliştirilmiş en ince ve en hafif tabletler ile geldiğini söylüyor.

Samsung Galaxy Tab S, 2560 x 1600 çözünürlüklü Super AMOLED ekran ile geliyor. Belki de Samsung’un en güçlü kozu niteliğinde olan ve LCD ekranlardan çok daha üstün nitelikteki Super AMOLED ekran ile daha kararlı renkler elde eden Galaxy Tab S, Samsung’un açıklamasına göre Adobe RGB renk doygunluğuna yüzde 90 oranla ulaşabiliyor.

Temmuz sonuna doğru 8,4 inçlik tableti 399 dolara, 10,5 inç olanı ise 499 dolara satacak olan Samsung, Retina ekranlı iPad Mini ve iPad Air fiyatlarını da göz önüne alarak makul bir etiket belirlemiş. Şaşırtıcı derecede ince olan tabletler sadece 6 mm kalınlığında ve iPad’lerle hemen hemen aynı ağırlıkta. Hatta Samsung’un 8,4 inç olan modeli iPad mini’den bir kaç gram daha hafif.

tab-S
16 GB dahili hafızayla gelen ana modellerin 128 GB’da kadar yükseltilebilir microSD desteği olacak. Wi-Fi destekleyen bu modeller, ülkemizde de yakın zamanda göreceğimiz 4G bağlantı teknolojisini kullanıyor. Önümüzdeki aylarda daha geniş kapasiteli modelleri de tanıtılacak olan Samsung Galaxy Tab S’ler, 4.4 KitKat versiyonuyla geliyor. Ekran bölerek çoklu görev yapma teknolojisini destekleyen Galaxy Tab S’lerde Samsung’un SideSync 3.0 teknolojisi de bulunuyor. SideSync 3.0 sayesinde Samsung Galaxy S5 telefonunuzu Wi-Fi üzerinden tablete bağlayarak telefon görüşmelerinizi tablet üzerinden de yapabileceksiniz. Telefonunuzla tabletinizi eşleştirdiğinizde, telefonunuzun görüntüsü tabletinizin ekranına yansıtarak telefonunuzdaki uygulamalara erişebiliyorsunuz. Dosyaları sürükle bırak yöntemi ile S5 üzerinden tabletinize de aktarabiliyorsunuz.

galaxytabS
Samsung, çok sayıda benzer ürünü kısa aralıklarla çıkararak kullanıcıya çok da farklı olmayan cihazlar sunma konusunda bir hayli eleştiriliyordu, ancak Tab S’ler bunu değiştirebilecek kadar güçlü geliyor gibi görünüyor. Apple’ın tahtını sarsma konusu ise şimdilik çok da kesinliği olmayan bir iddia olarak kalıyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER