reklamı kapat

POPÜLER

HP Envy 13 incelemesi

HP Envy 13

PERFORMANS

Genellikle ince ve şık görünümlü dizüstü bilgisayarların performansları yüksek performansa ihtiyaç duyan kullanıcılar için pek de yeterli sayılmaz. Özellikle tasarım ve video sektöründe çalışan kullanıcılar tasarımdan ödün vererek kalın ve güçlü bilgisayarları tercih ederler. HP’nin yeni bilgisayarı Envy 13 ise kullanıcıların hem şık hem de güçlü bir bilgisayar kullanmasına imkan tanıyor. Intel’in yedinci nesil Core i7 işlemcisiyle gelen bilgisayar etkileyici performansıyla bizden tam not aldı. Geekbench testinde değerlendiğimiz bilgisayar tek çekirdek performansından 4.279, çok çekirdek performansından ise 8.560 puan aldı.

İnternet sayfalarında gezinme ve Office gibi günlük kullanım uygulamaları haricinde performansa ihtiyaç duyan uygulamalarda da test ettiğimiz bilgisayar bunun da üstesinden gelmeyi başardı. Photoshop’ta test ettiğimiz bilgisayar yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda hiçbir sorun yaşatmadan akıcı bir şekilde çalıştı. Yüksek çözünürlüklü videolarda da başarılı bir performans sergileyen Envy 13’ün bizim test ettiğimiz modelinde 256 GB SSD hafıza kullanılıyor. Bu hafızayı yetersiz bulanlar için HP, 512 GB’lık SSD desteği de sunuyor. Bilgisayardaki önemli detaylar arasında grafik işlemcisi de bulunuyor. Intel HD 620 grafik işlemcisine ek olarak Nvidia’nın GeForce MX150 grafik işlemcisinin de yer aldığı bilgisayar bu sayede oyunları da rahatlıkla çalıştırabiliyor. Bilgisayar oyunları rahatlıkla çalıştırsa da oyun performansı açısından bilgisayardan çok yüksek bir beklenti içinde olmamanız gerekiyor.

PİL ÖMRÜ VE SON KARAR

HP’nin belirttiğine göre tam dolu pille 14 saate varan kullanım imkanı vadeden bilgisayarın pil ömrünü test ettik. Orta seviye parlaklıkta test ettiğimiz bilgisayarda bir kullanıcının günlük hayatta yaptığı işlemleri yaptık. İnternette gezinme, WordPress üzerinden haber yazma ve YouTube üzerinden video izlediğimiz bilgisayarın pili yaklaşık 10 saat gibi bir süre dayandı. Parlaklığın artması ve oyun oynanması durumunda pek tabii bu sürenin kısalacağını belirtelim.

Lafı toparlayacak olursak HP’nin yeni dizüstü bilgisayarı Envy 13, özellikle seyahat etmeyi seven kullanıcıların tercih edeceği bir bilgisayar olmuş. Şık bir tasarıma sahip olsa da güçlü performansıyla da ilgimizi çeken bilgisayar, oyun tutkunlarına da göz kırpıyor. Bang & Olufsen gibi ses dünyasının uzman bir şirketiyle iş birliği yapılması da HP Envy 13’ün başarılı bir ses performansı sunmasına büyük katkı sağlamış. Şu sıralar hem hafif hem de güçlü bir bilgisayar satın almayı düşünüyorsanız HP Envy 13’ü gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.