reklamı kapat

POPÜLER

HP yeni dizüstü bilgisayarıyla MacBook’a meydan okuyor

Dizüstü bilgisayarlar arasında tasarım yarışı hareketlenmeye başlıyor. Apple’ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü MacBook ile tasarım konusunda bir adım daha ileri gitmesiyle birlikte diğer şirketler de kollarını sıvamaya başladı. Dizüstü bilgisayar dendiğinde akla gelen birkaç firmadan biri olan HP, tasarım konusunda Apple’ı geçeceklerini iddia etti. 

Konuyla ilgili olarak The Wall Street Journal’a konuşan HP’nin bilgisayar bölümünden sorumlu ismi Ron Coughlin, Apple’ın bu zamana kadar inovasyon konusunda öncü olarak görüldüğünü ancak bundan sonra inovasyon konusunda liderliği HP’nin alacağını dile getirdi. Yarın düzenlenecek olan International Luxury Conference’ta yeni bilgisayarını tanıtacak olan HP’nin çok ince bir cihazla karşımıza çıkması bekleniyor. Öte yandan Baker çok ince bilgisayarların niş bir kitleye hitap ettiğini söylemekten çekinmiyor.

Dell’in XPS 13 ile büyük başarı yakaladığı dizüstü bilgisayar alanında HP’nin geliştirdiği bilgisayarla tasarım ve inovasyon konusunda en iyi olduğunu kanıtlamak istediği düşünülüyor. HP’nin istediklerini başarıp başaramayacağını öğrenmemiz için yarın gerçekleşecek olan etkinliği beklememiz gerekiyor.