reklamı kapat

POPÜLER

HTC: Asıl Apple bizi kopyaladı

HTC’nin son amiral gemisi modeli One M9’un kötü giden satışlarından sonra herkes Tayvanlı şirketten “kahraman” bir telefon bekliyordu. Ancak One serisine yakın bir cihaz beklerken HTC tamamen sürpriz bir cihazla geldi. Geçtiğimiz gün tanıtılan HTC One A9’un sürprizi, sahip olduğu özellikleri veya iddialı fiyatı değil; iPhone 6’ya olan benzerliğiydi.

One M9’un sıkça eleştirilen “One M8’in aynısı” ifadeleri, One A9’la birlikte yerini bu kez “iPhone 6’nın aynısı”na bıraktı. HTC de bu yoğun eleştirilerden fazlasıyla sıkılmış olacak ki “Asıl Apple bizi kopyaladı” diyerek bu kez hedefi rakibine çevirdi. Açıklamalar Tayvanlı şirketin Asya sorumlusu Jack Tong’dan geldi ve Tong açıklamalarına “HTC bu tasarım anlayışını One M7’den beri koruyor. Biz kimseden bir şey kopyalamadık. Anten çizgilerine sahip metal telefon tasarımını biz 2013’ten beri yapıyoruz.” şeklinde devam etti.

HTC One A9’un detaylı ön incelemesi ve görsellerinin yer aldığı haberimize buradan ulaşabilir ve kimin haklı olup olmadığı konusunda yorum yapabilirsiniz.