reklamı kapat

POPÜLER

HTC VR cihazlarında özel içeriklere sıcak bakmıyor

VR piyasaso yeni yeni hareketlenmeye başladı ancak rekabet şimdiden üst seviyelere ulaştı. Henüz yeterince yaygınlaşmayan cihazlara özel olarak geliştirilen uygulamalar, VR cihazı pazarının önde gelen isimlerinden HTC’yi bir hayli rahatsız etti. Şirketten yapılan açıklamaya bakılırsa HTC yalnızca belirli bir cihaz için çıkarılan yapımların mantıklı olmadığını düşünüyor.

HTC’nin sanal gerçeklik içeriklerinden sorumlu olan Joel Breton’a göre özel içerikler kısa vadede şirketlere yarar sağlasa da uzun vadede kayıp yaşamalarına neden oluyor. Geliştiricilerin bir platforma kapalı kalması ve müşterilerin yalnızca satın aldığı cihaza çıkan oyunları oynayabilmesi sektöre zarar veriyor. HTC’nin böyle bir arayış içerisinde olmadığı biliniyor ancak Oculus Rift cephesinde bu tür hamleler yapılması dikkat çekiyor. Özel içerik mevzusunun nereye varacağını zaman gösterecek. Umarız her içerik tüm platformlara çıkar ve kullanıcılar doya doya her içeriğin tadını çıkarır.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“HTC VR cihazlarında özel içeriklere sıcak bakmıyor” için bir cevap

  1. Olcayto anaçoğlu dedi ki:

    Kesinlikle doğru bir yaklaşım. Özellikle oculus’un HTC ‘ye nazaran daha dar bir platform olması ve sektörün önde gelen isimlerinin yatırımı olması ile beraber maalesef belli bir marka üzerine yoğunlaşılmasına sebep oluyor. Gerçekten kaliteli olan ürünlerde rafa kaldırılıyor.
    Htc nin izleyeceği yol bu gibi gözüküyor yoksa vive ezilecek gibi duruyor.