reklamı kapat

POPÜLER

HTC

HTC’nin yeni amiral gemisi telefonu 25 Mart’ta tanıtılacak

Önümüzdeki hafta Barselona’da başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi, son yılların en ilgi çekici mobil cihaz etkinliği olacak gibi görünüyor. Ancak kimi firmalar önemli duyurularını MWC kapsamında yapıp etkisinin azalmasını istemiyor ve bundan ötürü farklı tarihlerde, farklı şehirlerde etkinlikler düzenliyor. HTC de o firmalardan biri. One modeli üzerine gelecek olan ve markanın en güçlü akıllı telefonu olması beklenen M8 kod adlı telefon, 25 Mart tarihinde New York ve Londra’da eş zamanlı olarak düzenlenecek etkinliklerle duyurulacak.

One modeliyle hemen hemen aynı gövde büyüklüğüne sahip olması beklenen telefonun ekranının biraz daha büyük olacağı söyleniyor. İki sensörlü kamera ise telefonun öne çıkan özelliklerinden bir diğeri. Ad değişikliği olmadan, M8 olarak piyasaya sürülmesi beklenen telefon, HTC Sense arayüzünün en yeni ve en gelişmiş versiyonunu kullanacak.

Telefonun tanıtım etkinliğinin, beklenen Samsung Galaxy S 5 etkinliğinden yaklaşık bir ay sonra yapılacak olmasını, HTC’nin bir strateji hatası olarak yorumlayanlar var. Geç yapılacak M8 etkinliğinin, pazar payı zaten düşük olan firmanın, S 5 gibi bir telefonla rekabet şansını daha da azaltacağı görüşü hakim.

HTC