reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei 2030 yılının ”Akıllı Dünyası” için çalışıyor

Huawei,18’inci Küresel Analist Zirvesi’ni  gerçekleştirdi. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Eric Xu önemli açıklamalarda bulundu.

Eric Xu; “İş esnekliğimizi artırmak için yaklaşımlarımızda da yenilikler yapıyoruz. Bu çabaların bir parçası olarak, yazılım yeteneklerimizi güçlendirmeye, gelişmiş süreç tekniklerine ve akıllı araçlar özelindeki bileşenlere daha fazla yatırım yapacağız. Mobil iletişimin gelişimi için 5G’yi en üst düzeyde kullanmayı ve endüstriyel olarak da 5.5G’yi hayat geçirmeyi hedefliyoruz” dedi. Eric Xu ayrıca, tüm kullanıcı senaryolarında sorunsuz, kullanıcı merkezli ve akıllı bir deneyim sunmak istediklerini ifade ederken, düşük karbonlu bir dünya için enerji tüketimini azaltmak ve tedarik sürekliliğindeki zorlukları azaltmak için de çalıştıklarını ifade etti.

2030’da Akıllı Dünya’ya doğru ilerleyelim.”

Huawei Yönetim Kurulu Direktörü ve Huawei Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı William Xu ise konuşmasına, yaşlanan nüfuslar ve giderek artan yüksek enerji tüketimi de dahil olmak üzere önümüzdeki on yıl boyunca sosyal refahı etkileyecek zorlukları değerlendirdi.

William Xu sözlerine şöyle devam etti;

“Gelecek on yıl içinde toplumda birçok büyük gelişme görebiliriz. Bu çabaları teşvik etmek ve insanlığın karşılaştığı evrensel zorlukları ele almak için farklı endüstriler, akademiler, araştırma enstitüleri ve uygulama geliştiricilerle güçlerimizi birleştirmeyi umuyoruz. Ortak bir vizyonla, bağlantıları nasıl daha güçlü hale getirebileceğimizi, nasıl daha hızlı bilgi işlem sistemleri geliştireceğimizi ve enerjiyi nasıl daha çevreci hale getirebileceğimizi keşfederken, bu süreçte hepimizin farklı bir rolü olacaktır. Bu doğrultuda hedefimiz, 2030’un akıllı dünyasına doğru birlikte ilerlemektir.”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor