reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MatePad 10.4

Huawei, Apple ile aynı gün yeni ürün tanıtacak; peki ne geliyor?

ABD ambargosu altında yer alan teknoloji devi Huawei, Apple etkinliği ile aynı günde bir duyuru yapacaklarını duyurdu. Firmadan tek bir ürün gelebilir.

Apple, 20 Nisan tarihinde 2021’in ilk büyük etkinliğini duyuracak. Burada yeni iPad Pro, yeni AirPods, yeni iMac, takip cihazı AirTags ve yeni Apple TV gibi birçok ürün gelecek.

20 Nisan tarihinde ayrıca Huawei de yeni bir tablet modeli tanıtacak. Söylentilere göre bu model MatePad Pro 2 ya da MatePad Pro 2021 olacak.

Huawei’nin kendi işletim sistemi üzerine kurulacak ürün, gücünü yüksek ihtimalle Kirin 9000 işlemciden alacak ve 12,2 inç OLED ekran üzerine kurulacak. Bu modelde yine yüksek ihtimalle 5G desteği olacak.

Firmanın bu tablet için HarmonyOS işletim sistemi özelinde bir bilgisayar gibi arayüz hazırladığı gelen bilgiler arasında  yer alıyor. Bu açıdan ürün merak ediliyor. Bu tabletin Türkiye’de satılma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ve Apple dışında bir nisan etkinliği de Samsung yapacak

2021 Samsung Galaxy Unpacked etkinliği 28 Nisan tarihinde olacak. Samsung, etkinlik kapsamında karşımıza “en güçlü Galaxy” mottosunu kullandığı yeni Galaxy Book serisi dizüstü bilgisayarlarını çıkaracak.

İşte burada tam olarak Galaxy Book Go, Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 dizüstü modellerinin gelecek.

Samsung’un etkinlik için hazırladığı tanıtım videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

Not: Ana görsel temsilidir.