reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei’den Ar-Ge yatırımında önemli başarı

Huawei, Ar-Ge konusunda önemli bir başarıya imza attı. Avrupa Komisyonu Endüstriyel Ar-Ge Yatırımı Sıralaması raporuna göre Huawei, 2020 yılında bu kategorideki ilk üç şirketten biri oldu. 2019 yılında aynı sıralamada beşinci konumda bulunan Huawei, Ar-Ge konusunda yükselişe geçti.

İlk sırada Alphabet yer alırken ikinci sırada Microsoft karşımıza çıkıyor. Avrupa Komisyonu Endüstriyel Ar-Ge Yatırımı Sıralaması’nın temel amacı, AB’nin inovasyon odaklı endüstrilerinin performansını küresel muadilleriyle karşılaştırmak.

Huawei’nin 5G teknolojisiyle ilgili çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. 5G ile ilgili şu ana dek dünyada alınmış tüm patentlerin beşte birini Huawei almış durumda. Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya ülkelerinde Ar-Ge merkezleri olan şirketin, Çin dışındaki ikinci büyük Ar-Ge Merkezi Türkiye’de, İstanbul’da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Türkiye’de de yatırımlarını sürdürüyor

10 yıldır faaliyette olan Türkiye Ar-Ge Merkezi, şirketin Ar-Ge alanındaki gelişiminde önemli bir rol oynuyor. 620 Ar-Ge çalışanının görev yaptığı merkez, telekomünikasyon teknolojileri alanında bugüne dek Türkiye’de 520 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Türkiye’nin yanısıra 30 farklı ülkede 40’tan fazla telekomünikasyon operatörüne yönelik projeyi tamamlayan merkez, ekonomiye 260 milyon dolarlık katkı sağladı. Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi son dönemde; Petal Search, Huawei Mobil Servisleri, yapay zeka ve 5G kullanım alanlarıyla ilgili çalışmalara yoğunlaştı.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni modeli ile tanışın