reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 6G

Huawei’den 6G dönemine ilk taş konuldu!

Çin merkezli dev teknoloji firması Huawei, 5G konusunda dünyanın en iyisi konumunda yer alıyor. Firma şimdiden 6G üstünde çalışmaya başlamış durumda.

Huawei, 5G konusunda çok uzun yıllardır çalışıyor. Bunun etkisiyle hazırladığı 5G odaklı teknolojiler rakiplerinin ilerisinde olan firma, şimdiden 6G için de çalışmaya başlamış durumda. Söylendiği kadarıyla firma 6G çalışmalarına Kanada’nın başkenti olan Ottava‘da yer alan araştırma merkezinde start vermiş durumda. Bu konuda 13 farklı üniversite ve araştırma kurumlarıyla beraber ortak planlar yaptığı söylenen şirket, 6G tarafında da pazarın öncüsü olmaya kararlı görünüyor. Peki 6G ne zaman hayatımıza girecek? Açıklamalara göre 2030‘dan önce yeni döneme geçiş mümkün görünmüyor. 5G konusunda halen büyük ülkelerde bile altyapı hazır değilken, sektörün bir sonraki aşamaya hazırlanıyor olması güzel görünüyor. 6G konusunda Samsung, Nokia, Ericsson ve SK Telecom gibi firmalar da şimdiden ufak ufak adımlar atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei için genel olarak durumlar nasıl?

Firmanın Amerika ile olan sorunları devam ediyor. Trump hatırlarsınız geçtiğimiz ay “ulusal güvenlik problemi” oluşturabilecek durumlar haricinde Amerika merkezli şirketlerin Huawei’ye ekipman satmaya devam edebileceğini açıklamıştı. Ancak bu böyle olmadı. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama daha yapan Trump, Huawei’yle ticari bir iş yapmayacaklarını söyledi. Trump ayrıca ABD’li firmaların Çinli bilişim devi Huawei ile çalışmayacağını da belirtti. Bu son açıklama ilişkilerin önünü ciddi şekilde tıkamış gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Galaxy Note 10’ların ilginç oyun özelliği