reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den gelecek telefonları için dikkat çeken yeni teknoloji

Akıllı telefon sektörünün yükselen ismi Huawei, alanın en yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Firma bu açıdan gelecek modelleri için de yeni sistemler geliştiriyor.

Huawei Mate 20 Pro ve Honor Magic 2 modellerinde oldukça hızlı 40W SuperCharge hızlı şarj sistemi kullanılıyor. Bu sistem Mate 20 Pro’nun 4.200 mAh‘lık pilini 60 dakikada yüzde 100 doldurabiliyor. Ancak bu hızlı şarj teknolojisini yüksek üretim maliyetine sahip. Bu yüzden Huawei diğer modelleri için de yeni bir hızlı şarj protokolü geliştiriyor. 20W SCP olarak geçen bu yeni protokol, isminde de geçtiği üzere 20W gücünde hızlı şarj getiriyor. 40W’lık sistemi 10V/4A üzerine kuran firma, 20W SCP sisteminde 10V/2A kullanılıyor. Bu yeni sistem 40W SuperCharge’a oranla daha yavaş olmasına rağmen çok daha ucuza üretilebiliyor deniyor. Bu da orta ve giriş seviyesi modellere bile hatırı sayılır bir hızlı şarj gücünün geleceğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sistem ilk olarak Huawei P30’da kullanılabilir

Evet firmanın P30’da 20W SCP hızlı şarj sistemini kullanacağı tahmin ediliyor. Üst düzey P30 Pro’nun ise direkt olarak Mate 20 Pro gibi 40W SuperCharge üzerine kurulacağı belirtiliyor. Firmanın P30 ailesi şu sıralar sık sık gündeme geliyor. Modellerin gücünü Kirin 990 işlemciden alacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yakında gelecek Nova 4 modeli