reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars

Luke Skywalker’ın ışın kılıcıyla ilgili dikkat çekici gelişme

Star Wars filmi filmin hayranları kadar LOG ekibinin de ilgi duyduğu bir film. Film serisinin ilki 25 Mayıs 1977’de 20th Century Fox tarafından Star Wars (Yıldız Savaşları) ismiyle yayınlanmış ve dünya çapında bir popüler kültür fenomeni olmuştur.

Tüm bölümleri yayınladığı günden beri büyük ses getiren Star Wars’la ilgili dikkat çekici bir haber ortaya çıktı. Star Wars film serisinin ilk filminde kullanılan ışın kılıcının açık artırmayla satışa sunulacağı belirtilmişti. Los Angeles’taki Profiles in History müzayedesinde gerçekleşecek açık artırma iptal edildi. Hayran sayfalarında ve sosyal medyada ışın kılıcının orijinalliği üzerine şüplerin artması nedeniyle açık artırmanın iptal edildiği ifade ediliyor. Luke Skywalker tarafından kullanılan ışın kılıcının 200 bin doların üzerinde bir rakama alıcı bulabileceği tahmin ediliyordu. Kılıcın, Luke Skywalker’u canlandıran Mark Hamill tarafından kullanılan 5 ışın kılıcından biri olduğu dile getiriliyordu. Luke Skywalker 70’li yıllarda çekilen Star Wars filmiyle büyük bir başarıya imza atmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müzayede evinden konu hakkında açıklama

Profiles in History müzayede evinin yöneticisi Joe Maddalena konu hakkında yaptığı açıklamada, “Işın kılıcının Roger Christian tarafından üretildiğine yönelik çelişkili bilgiler ışığında, Profiles in History, Sayın Christian dikkatimizi çeken bu tutarsızlıkları aydınlığa kavuşturuncaya dek bu parçayı (ışın kılıcı) açık artırmadan çekmeye karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir

Clone Wars fragmanı