reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 ailesi P30 Pro P30 Lite

Huawei’den P30 ailesi için resmi video paylaşımı [İzle]

Resmi olarak ay sonunda lanse edilecek Huawei P30 ailesi için resmi bir tanıtım videosu yayımladı. Firma hemen her detayları sızan modelleri gündemde tutmaya çalışıyor.

26 Mart tarihinde Paris’te tanıtılacak Huawei P30 ailesi, üç farklı modelden oluşuyor. Aşağıda ortaya çıkan son teknik detaylarına yer verdiğimiz modeller için resmi bir tanıtım videosu de çıktı. Direk olarak yukarıda izleyebileceğiniz video, ailenin adı haricinde bir detay vermiyor. Oldukça güzel hazırlandığı görülen tanıtım videosu, modellerin kamera konusunda çok iddialı olacağına bir kez daha değiniyor. Modellerin ortak olarak ön kamerayı içerisine alan ufak bir çentik üzerine kurulacağı biliniyor. Çerçeveleri oldukça ince olan telefonlardan P30 ve P30 Pro, ekrana entegre parmak izi sensörünü benimsiyor. Samsung Galaxy S10 ailesi gibi devrimsel bir yenilik taşımayan telefonlar, P20 Pro ve Mate 20 Pro’nun teknik altyapısı çok daha mükemmel hale getirecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 ve P30 Pro modellerinin teknik detaylarına bakarsak

Dün ortaya çıkan yeni bilgilere göre P30 Pro‘da 6,4 inç 1080×2340 piksel, P30 modelinde ise 6,1 inç 1080×2340 piksel OLED ekran yer alıyor. Ailenin en iyisi olacak P30 Pro arkasında dikey olarak konumlandırılmış Leica imzalı üçlü kamera sistemi yer alıyor. Hemen bu kameraların yanında ise flaş ile TOF (Time-Of-Flight) sensörü yer alıyor. Bu sensör kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Üçlü kamerasından birisiyle 10x zoom yapabileceği belirtilen telefon, F/1.6 ve F/3.4 diyafram aralığını kullanabiliyor. Modeldeki kamera sisteminin merkezinde 1/1.8 inç boyuta sahip 38 megapiksel Sony IMX607 sensör yer alıyor deniyor. P30’un arkasında ise üçlü kurulum yer alıyor. Telefon burada F/1.8 ve F/2.4 diyafram aralığını kullanıyor. İki telefona da Kirin 980 işlemci ile güç verecek denilen firmanın, normal modele 8 GB, Pro modele ise en üst seviyede tam 12 GB RAM koyacağı söyleniyor.