reklamı kapat

POPÜLER

EMUI 8.0

Huawei, EMUI 8.0 ile akıllı telefon deneyimini zenginleştiriyor

Geliştirdiği teknolojilerle sık sık adından bahsettiren Huawei, EMUI arayüzüyle de beğeni topluyor. EMUI 8.0 ile beraber cihazlarda çok daha kullanıcı dostu özellikler yer alıyor.

Huawei, güçlü donanımın yanı sıra kullancı dostu yazılımıyla da öne çıkmayı başarıyor. Kullanıcılar için farklı ve kullanışlı özellikleri bir araya getiren firma, alışılagelmiş Android özelliklerini geliştirerek yepyeni bir deneyim sunmayı başarıyor. Android işletim sistemi üzerine kendi arayüzünü giydiren firma, EMUI arayüzüyle sezgisel kullanımın kapılarını aralıyor. EMUI arayüzünde; “knuckle gestures” özelliği günlük hayattaki telefon kullanımına hız katarken, arayüzü kişiselleştirebilme özelliği ile birlikte de kullandığınız cihazı kişiliğinizi yansıtacak şekilde özelleştirebiliyorsunuz.

EMUI 8.0 ne gibi yeniliklere sahip?

Arayüzün en yeni sürümü ise dinamik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bu özelliklerden en dikkat çekeni canlı duvar kağıdı. Gün içinde saatle eş zamanlı olarak değişkenlik gösteren duvar kağıdı, sabah saatlerinde aydınlık bir arka plan sunarken; akşama doğru giderek kararıyor. Adeta “yaşayan” duvar kağıdı deneyimi zenginleştiriyor.

EMUI 8.0 kullanım kolaylıklarına da bir yenisini eklıyor. Ana ekrandaki uygulama simgeleri üzerine gelindiğinde kısayollar açılıyor. Bu kısayollar sayesinde uygulamaları açmadan uygulama içinde belli başlı alt menülere erişim mümkün oluyor. Bu sayede hem kullanım hızlanıyor hem de basitleşiyor.