reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 10 Pro akıllı kalemle mi satışa sunulacak?

Huawei‘nin resmi olarak 16 Ekim tarihinde lanse edeceği yeni akıllı telefon modellerinden Mate 10 Pro, sızıntı konusunda bir numaralı kaynaklardan olan Evan Blass‘ın (@evleaks) yayınladığı son görsele bakılırsa akıllı bir kalem ile beraber satışa sunulabilir.

Haberin devamında görebileceğiniz bu görsel, Huawei Mate 10 Pro‘yu bu akıllı kalemle beraber karşımıza getiriyor. Bir stylus kalem olmayan yani telefon ekranı üzerinde çizim için tasarlanmayan ürün, telefonla bluetooth üzerinden bağlantı kuruyor ve kişilerin gerçek yüzeylere yazdıklarını anlık olarak dijital ortama aktarabiliyor. Tasarımsal olarak “Moleskine Smart Writing” isimli akıllı kaleme benzeyen ancak diğer detayları hakkında henüz daha fazla bilgi yer almayan kalem, bazı tahminlere göre Huawei’nin Moleskine ile ortaklık kurduğu bir projenin parçası olma ihtimalini taşıyor.


Hatırlamak gerekirse çerçevesiz bir tasarım üzerine kurulan Huawei Mate 10 Pro, arkasında 20 MP ve 12 MP olmak üzere Leica imzalı iki kamerayla geliyor. Önünde ise 8 MP çözünürlükte bir kameranın yer aldığı söylenen telefon, gücünü şirketin kendi geliştirdiği yapay zeka destekli Kirin 970 işlemcisinden alacak ve 18:9 en-boy oranına sahip 5,9 inç bir ekran üzerine kurulacak. 6 GB RAM, 64 GB/128 GB/256 GB depolama ve 8 GB RAM, 256GB depolama olmak üzere dört farklı versiyon halinde satılacak olan Huawei Mate 10 Pro, beklenen diğer model Mate 10’nun yanında karşımıza çıkacak.

Video