reklamı kapat

POPÜLER

Huawei oyun akıllı saat
Huawei oyun akıllı saat
Huawei oyun akıllı saat

Huawei’nin akıllı saatler için düşündüğü ilginç oyun planı

Piyasada şu an birçok oyun odaklı akıllı telefon modeli bulunuyor. Razer Phone ile başlayan bu furya, Huawei tarafından ilginç şekilde akıllı saatlere de sıçrayacak gibi duruyor. Evet doğru okuyorsunuz akıllı saatlere.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Huawei, kısa süre önce ilginç bir patent aldı. Alınan bu patentin merkezinde “oyun odaklı bir akıllı saat” yer alıyor. Biliyorsunuz akıllı saatler ufak ekranları nedeniyle bırakın oyunu birçok diğer işlem için yeterli gelmiyor. Özellikle kontrol konusunda ciddi sıkıntılar bulunuyor. İşte Huawei bunu değiştirecek yolu bulmuş görünüyor. Alınan patent içerisinde kayışı kontrolcü olarak kullanılabilen bir yapı karşımıza çıkıyor. Kayışın sol tarafına buton, sağ tarafına ise yön tuşlarını yerleştirmeyi düşünen firma, ilginç bir yapı kuruyor. Bu sayede saatin bilekten çıkartılıp “bir mobil konsol gibi” iki elle oyun oynamak için kullanılabileceği görülüyor. Bu kayış yapısını saat bilekte takılıyken de planlayan şirket, bu sayede tek elle oyun oynamayı da hayatımıza sokmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei oyun akıllı saat
Huawei oyun akıllı saat

Akıllı saatler için en yenilikçi isim Huawei

Ancak şirket şimdilik bunların hiçbirini gerçeğe dönüştürmüyor. Bu arada şirketin planladığı kayış yapısı normal kullanımda da faydalı görünüyor. Yine patent çizimlerine göre kayış üzerinde sanal bir klavye eklenebiliyor ya da kayıştaki butondan özçekim yapılabiliyor. Bu yapının ne zaman kullanıma çıkacağı bilinmiyor ancak genel mantık oldukça ilginç görünüyor.

İlgili Video

Üç arka kameralı akıllı telefonu P20 Pro