reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch 3

Huawei’nin yeni akıllı saati için sevindirirken üzen açıklama

Akıllı saat pazarının öne çıkan isimlerinden Huawei, şu sıralar daha çok P20 ailesiyle gündeme geliyor. MWC 2018‘de sadece yeni dizüstü bilgisayar ve tabletini tanıtan şirket, görünüşe bakılırsa Watch 2‘nin yerini alacak yeni akıllı saati üzerinde de çalışma gösteriyor.

Huawei Watch 2, şirketin gerçekten oldukça popüler olan bir akıllı saat modeli. Bu konuda bir açıklama yapan şirket CEO’su Richard Yu, Watch 2’nin şu an oldukça iyi sattığını belirtiyor. Biliyorsunuz akıllı saatler her yeni sürümlerinde köklü değişiklikler alamıyor. Bu yüzde satış potansiyelleri telefonlardan daha uzun olan bu ürünler, yine de bir aşamada güncelleme istiyor. İşte bunun müjdesini veren CEO, Watch 3 üzerine çalışıldığını belirtiyor. Fakat saatin yakın bir zaman içerisinde tanıtılmayacağını söyleyen Richard Yu, bekleyenleri hem sevindiriyor hem de üzüyor. Ancak artık biliyoruz ki yeni bir akıllı saat daha aktif olarak yolda bulunuyor. Bu da bekleyenler için güzel bir bilgi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei akıllı saat kullanımını farklılaştırmak istiyor

Bunun için birçok patent alan şirket, sanıyoruz Watch 3 için bu yüzden acele etmek istemiyor. Bu arada mevcut Android Wear işletim sistemli akıllı saatlere halen 2014’ten kalan Snapdragon 210 güç veriyor. Birçok şirketin bunun değiştirilmesini bekliyor deniyor. Yani yeni cihazların gelmesi için Qualcomm’a da çok büyük iş düşüyor.