reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı saat

Akıllı saat modellerinin kontrolünü değiştirecek yeni tasarım

Akıllı saat modellerinin hemen hepsi dokunmatik bir ekrana ve fiziksel butonlara sahip. Bu halleriyle çok da “yenilikçi” sayılmayan bu giyilebilir teknoloji ürünleri, Huawei‘nin planı gerçeğe dönüşürse ilginç görünen yeni bir tasarıma geçiyor.

Kısa süre önce aldığı yeni patentler ortaya çıkan Huawei, akıllı saatlerin çerçevelerini de dokunmatik hale getirmek istiyor. Bu tasarım yapısıyla fiziksel butonlara olan ihtiyacı bitirecek gibi görünen şirket, yeni kontrol sistemini oldukça detaylı düşünmüş görünüyor. Patent detaylarında göründüğü kadarıyla çerçeve üzerinde yapılabilecek bir çok kaydırma hareketi yer alıyor. Ayrıca birden fazla hareketin birleştirilebileceği görülürken, şirket çerçeveyi sekiz farklı bölgeye bölüyor. Bu bölümlerin basınç hassasiyetine sahip olduğu belirtilirken, bunların akıllı saat kontrolünü komple değiştireceği söyleniyor. Bu bölgelere tek tek basılabildiği de anlaşılırken, yeni sürecin ciddi bir öğrenme süreci isteyeceği tahmin ediliyor. Ancak baktığınız zaman yapının alıştığımızın dışında hareketler kullanmadığı görülüyor.

Huawei akıllı saat
Huawei akıllı saat

Huawei akıllı saat pazarının önemli isimlerinden

Giyilebilir teknoloji tarafında karşımıza en son Watch 2 modelini çıkartan teknoloji devi, mobil tarafa büyük yatırımlar yapıyor. Akıllı telefon tarafında geliştirdiği yapay zeka temelli işlemcisiyle fark yaratan şirket, bu farklı giyilebilir ürün pazarına da getirmek istiyor. Sizce bu yapı kullanışlı olur mu?

İlgili Video