reklamı kapat

POPÜLER

3.0 litrelik dizel motorla sürpriz yapan 2019 Chevrolet Silverado’nun öne çıkan özellikleri

Detroit Otomobil Fuarı’nın en merak edilen modellerinden birisi olan 2019 Chevrolet Silverado, yeni motor seçeneği kadar zengin seçenekleriyle dikkat çekiyor.

2019 Ford Ranger‘ın tanıtımıyla birlikte içimizde tekrar beliren maceraperest ruh, bir başka canavar 2019 Chevrolet Silverado‘nun yüzünü göstermesiyle birlikte zirveye oynamış durumda. General Motors için gerek satış rakamları gerekse şirket felsefesini yansıtmasından ötürü en önemli modellerinden bir tanesi olan Silverado ile ilk tanışmamız geçtiğimiz aralık ayı içerisinde olmuştu. Yeni nesil kalınlaştırılmış tasarım karakteriyle meraklılarının büyük beğenisini kazanan model için en büyük beklentiler o dönem bahsettiğimiz gibi teknolojik asistanlar üzerineydi. Bu yönüyle en büyük rakibi olan Ford F-150’den geri planda olan Silverado’nun şu aşamada en akılda kalıcı yeniliği kurtulduğu ağırlıklar olacak gibi gözüküyor.

Daha şık, daha fit

2019 model yılıyla birlikte yerini aldığı jenerasyondan karakteristiği kadar kaybettiği 204 kilogramlık ağırlıkla ayrılan Silverado’da, eklenen Trailboss seçeneğiyle birlikte toplamda sekiz donanım paketi bulunuyor. LED gündüz farlarının yanı sıra ön ızgarası tamamen revize edilen aracın bu kısmı fazlasıyla doygun ve ağır başlı bir karakter ortaya koyuyor. Altından kalkabildiği işleri de düşündüğümüzde Silverado’nun bu karakteri hak etmediğini de söylemek haksızlık olurdu herhalde. En üst donanım paketinde 22 inç‘lik jant setine yer veren Chevy uzunluk değerinde 41 milimetre, aks mesafesinde ise 100 milimetre gibi hatırı sayılır iyileştirmeler yapıldığının altını çiziyor. Altyapıda yapıdan bu ebatsal iyileştirme ise tahmin edebileceğiniz üzere içerideki yaşam alanına ve arka bölümdeki yükleme alanına büyük oranda etki ediyor. Bu arada Chevrolet’nin arka bölümdeki kapağı, araç içerisinde elektronik olarak kontrol edilebilir şekilde tasarlaması da kullanıcı deneyimi açısından fark yaratacak parçalardan olacak.

Ekleme ile yola devam

2019 Chevrolet Silverado’nun donanım opsiyonları gibi motor seçenekleri de bir hayli zengin. Motor ve şanzıman düşünüldüğünde toplamda kullanıcılara altı farklı kombinasyon imkanı sunan Chevy, kaputunun altında çok önemli bir yeniliğe giderek yeni bir motor seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. 3.0 litre hacme sahip sıralı altı silindir dizel motor şirkete göre sınıfının en verimlisi konumunda. Lakin tıpkı Ford Ranger’da olduğu gibi bu motorun da teknik değerleri şimdilik açıklanmış değil. Bu motorun yanı sıra 5.3 ve 6.2 litrelik V8 benzinli motorların silindir kapatma teknolojiyle güncellenmiş versiyonları kullanıcıların tercih edebilecekleri arasında yer alıyor. Her iki motorda da şanzıman olarak 10 ileri otomatik ünitenin sunulduğunu da belirtmekte fayda var. Fiyat ve diğer teknik detaylarını önümüzdeki aylarda göreceğimiz Chevrolet Silverado 3.0 litrelik dizel motorla Avrupa’daki kullanıcıların bile dikkatini çekebilir.

İlgili video