reklamı kapat

POPÜLER

2019 Chevrolet Silverado

Paylaşılan ilk resmi detaylarıyla 2019 Chevrolet Silverado [İlk bakış]

Detroit Otomobil Fuarı’nda sahne alacak olan 2019 Chevrolet Silverado, eksik parçalarının tamamlanmasıyla elini güçlendirecek.

Son dönemlerde Mercedes X-Class‘ın gündem oluşturduğu pickup sınıfında artık gerçek krallardan bahsetme zamanı da yaklaşıyor. Ocak ayında kapılarını açacak olan Detroit Otomobil Fuarı‘nda sahne almasını beklediğimiz modellerden olan Chevrolet Silverado, organizasyona bir aydan kısa bir süre kala ilk detaylarıyla karşımıza çıktı. Başlıca rakibi Ford F-150‘nin son yıllarda gerisinde kalan ve yeni jenerasyonuyla eksiklerinin kapatılması beklenen Silverado görünüş olarak da dikkat çeken yenilikler de kazanmış.

Elektronik beklentiler

Manuel otomobilleri tercih eden ve 70’li yılların tasarımlarını gördüğünde yanlış zaman diliminde doğduğuna inananlardan olarak kendimizi gelenekselcilerin bir üyesi olarak hissetmekteyiz. Lakin Chevrolet’nin Silverado’da “uyguladığı” gelenekselci yapı doğrusunu söylemek gerekirse durumu biraz problem haline getirmeye başladı. Kör nokta uyarı ve adaptif hız sabitleyici gibi artık alt sınıflara inen donanımların Silverado’ya eklenmemesi bahsettiğimiz bu eksikliklerin başında geliyor ki yeni jenerasyonla birlikte bunların tamamlanmasını bekliyoruz.

Şimdilik bu konuyla ilgili resmi bir bilginin olmasa da, Chevy’nin Trailboss adını verdiği yeni donanım seviyesi bizlere bazı şeylerin değiştiğinin göstergesi olabilir. Şu anda elimizdeki tek değerlendirme noktası olan tasarım kısmındaysa hissedilen değişimlerin yapıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. LED gündüz farlarının yanı sıra ön ızgarası tamamen revize edilen Silverado’da, arka bölümde de Chevrolet yazısının daha kalın hatlarla yer aldığı ve tamponu da içerisine alan yeni bir yapıya yer veriliyor. Arazi kabiliyetinin de elden geçirilen süspansiyonlarla önemli oranda iyileştirildiği belirtilen modelin motor kısmında devrimsel bir değişim pek olası değil. Önümüzdeki ay içerisinde daha da detaylanmasını beklediğimiz modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.