reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Chevrolet Silverado EV

Chevrolet Silverado EV; F-150 Lightning’in yeni ezeli rakibi karşımızda

CES 2022’nin önemli modellerinden biri olarak karşımıza çıkan Chevrolet Silverado EV, markanın pickup rekabetindeki yeni yüzü olacak.

Ford’un tanıtımını gerçekleştirdiği günden beri talep patlaması yaşaması sebebiyle kademeli olarak üretim hattı yatırımı gerçekleştirmek durumunda kaldığı elektrikli F-150 Lightning, Amerika pazarında bu segmente çok ciddi bir ilgi olduğunu da ortaya koydu. Pickup rekabetinin en sert yaşandığı bölgenin geleneksel isimleri de yavaş yavaş kendi dönüşümlerini ortaya koymaya devam ediyor. Las Vegas’ta kapılarını açan CES 2022 kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Chevrolet Silverado EV, sosyal medyadan aldığı geri dönüşlerle en az F-150 kadar ilgi göreceğinin mesajlarını veriyor. Pek çok farklı versiyonla satışa sunulacak olan model ailesinin fiyatları 39.900 dolardan başlayıp 105.000 dolara kadar esneklik gösterecek. Bu durumla birlikte Chevrolet’in her türlü kullanıcı kitlesine erişme şansı olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chevrolet Silverado EV teknik özellikleri

2023 yılında satışa sunulması planlanan modelin teknik özellikleri de tanıtımıyla birlikte potansiyel alıcıları tatmin edecek seviyede paylaşıldı. General Motors’un Ultium altyapısı üzerine geliştirilen modelin pazara sunulacak WT versiyonuyla birlikte 517 PS güç ve 838 Nm tork gibi performans sınırları yüksek bir kombinasyon asfalta inecek. Bu versiyonda kullanıcıları 644 kilometre gibi günlük kullanım da ötesine geçecek oranda menzil seviyesi bekliyor. Silverado kullanıcılarının dikkat edeceği bir diğer nokta olan çekme kapasitesi ise bu versiyonda 3.629 kilogram olarak veriliyor. İş odaklı ticari versiyonlarda ise özel yapı sayesinde bu değer 9 tona kadar çıkabiliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin donanım ve performans olarak zirvesi niteliği taşıyacak olan First Edition paketinde ise 673 PS güç ve 1056 Nm tork gibi çok yüksek değerler üretiliyor. Chevy bu versiyonda 0’dan 100’e hızlanmanın 4,5 saniyeden kısa süreceğini açıklamış durumda. Üretim bandınan inecek ilk versiyonlardan olacak First Edition fiyat olarak da ailenin zirvesinde konumlanacak. Elektrikli Silverado’ya bu paket üzerinden ilk sahip olmak isteyenlerin 105.000 doları ödeyerek kesenin ağzını açması gerekiyor. 39.900 dolarlık başlangıç versiyonundan sonra versiyonların fiyatının kademeli olarak 10 bin dolar yükselerek listeye girmesi bekleniyor. Üretime geçtiğinse segmentinin sürtünme katsayısı bazında en verimli modellerinden biri olmaya hazırlanan Silverado EV, 10 dakikalık şarj ile 160 kilometre menzil gidebilme yeteneğiyle de kullanıcılarını memnun edecek gibi. 100 dolarlık ön ödeme ile dijital ortam üzerinden rezervasyon alımları başlanan modele ne denli ilgi olacağını kısa süre içerisinde göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T tank modu