reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HarmonyOS Huawei Watch 3

Huawei akıllı saatlere üçüncü parti uygulama desteği

Akıllı saat modelleri çok popüler olan Huawei, bu alanda önemli bir adım atıyor. Saatlere üçüncü parti uygulama desteği gelmiş durumda.

Huawei, şimdiye kadar yapmadığı bir adımı tersine çevirdi ve kaynaklara göre artık saatlerine üçüncü parti uygulamaların yüklenmesine izin veriyor. Bu sayede Huawei’nin akıllı saatleri için birçok farklı uygulamanın geleceği görülüyor ve bu da kullanıcılar için çok güzel duruyor. Ambargo nedeniyle AppGallery ve HMS üzerinden kendi uygulama ekosistemini kuran firma, bunu saat tarafına da yansıtarak önemli bir adım atıyor. Bu konuda gelen ilk uygulamalarından birisi de Fitify isimli sağlık oluyor. Sürecin yakında daha da detaylanması bekleniyor.

Güncelleme: Huawei’den konu hakkında aşağıdaki açıklama geldi ve sürecin ilk olarak Watch GT 2 Pro için başladığını duyurdu.

”Orta ve Doğu Avrupa ile İskandinav bölgelerinden bir uygulama geliştiricisi, HUAWEI’nin giyilebilir cihazları için ilk kez bir uygulama yayınladı. Fitify, Çin dışında fitness ve sağlık kategorisindeki ilk giyilebilir uygulama oldu.

Ödüllü HUAWEI Watch GT 2 Pro’da başlatılan uygulamanın entegrasyonu, HUAWEI’in yurtdışındaki giyilebilir cihazları için üçüncü taraf uygulamaları barındırmaya istekli olduğunu gösteren bir kilometre taşını işaret ediyor.

Türkçe dil desteği de olan Fitify, mobil cihazlar ve giyilebilir cihazlar üzerinden kişiselleştirilmiş bir egzersiz deneyimi sunmak için fizyoterapi ve spor bilimi bilgilerini yapay zeka ve bilgisayar bilimi ile birleştiriyor.”

Huawei en son bir Nova Watch akıllı saat detayı ile gündeme gelmişti

Huawei, akıllı saat konusunda en son kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemli bir model ile gündeme gelmişti. Daha önce bu akıllı saatin normalde 2020 sonunda tanıtılacağı, ancak nedeni bilinmeyen bir durumdan dolayı 2021’in başına kaldığı aktarılmıştı. Ancak bu gerçek olmamıştı. Daha sonra firmadan bir Nova Watch akıllı saat serisi gelecek denilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’nin hatta Nova Watch adı için bir resmi kayıt aldığı da ortaya çıkmıştı. Nova serisi telefonlara sahip olan firma, bunu saat tarafına da genişletmek ve tamamen yeni bir seri ortaya çıkarmak istiyor gibi duruyor. Nova Watch akıllı saat serisinin direkt olarak gençlere yönelik akıllı saatler hazırlayacağı gelen ilk bilgiler arasında yer alıyor. Gençlere özelleştirdiği Honor’u satan Huawei, bu açıdan yeni ürün gamlarıyla boşlukları doldurmaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecek TV modelleri kablosuz elektrik alacak