reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Meizu 18 Pro

Türkiye ihtimalli Meizu 18 ve 18 Pro için resmi görseller geldi

Meizu 18 ve 18 Pro için resmi görseller firma tarafından paylaşılmış durumda. Telefonlar oldukça şık görünüyor. İşte detaylar;

Meizu 18 Pro, pazar Snapdragon 888 ile gelecek bir amiral gemisi. Yeni kayıtlara göreyse ailenin altındaki model olan normal Meizu 18’de Snapdragon 870 işlemci kullanılacak. İşte bu iki telefon, resmi paylaşıma göre sayfada gördüğünüz modern ancak tanıdık bir tasarımla geliyor. Kavisli tasarımı benimseyen ince çerçeveleri bulunan telefonlar, ön kamerayı merkeze konulan bir ekran deliğinde taşıyor. Parmak izi sensörleri ekrana entegre edilen telefonlar, 3 Mart tarihinde resmen lanse ediliyor. Teknik olarak sızan diğer bilgilere bakarsak telefonlardan Meizu 18’de 4.000 mAh, 18 Pro’da ise 4.500 mAh pil kullanılıyor. Ayrıca telefonlar kutularında şarj cihazı olmadan yolda bulunuyor. Bu konuda Apple, Samsung ve Xiaomi’nin izinden gidecek gibi görünen Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden Meizu, bu hamlesiyle şimdiden tepki çekecek izlenimi oluşturuyor. Meizu 18 ailesi için halen çok fazla teknik detay ya da fiyat gibi bilgiler ortaya çıkmış değil.

Meizu 18 Pro için temel olacak Snapdragon 888 işlemci için detaylar şöyle

Yeni işlemci ilk olarak 5G modem (Snapdragon X60 5G) içine entegre yapısıyla fark yaratıyor. Snapdragon 865’e ayrı bir 5G modem konulması gerekiyordu ve bu çok ideal bulunmuyordu. Direkt olarak Samsung tarafından 5 nm üretim sürecinden çıkarılan SP888, tam olarak 1 x 2.84 GHz (Cortex-X1), 3 x 2.4 GHz (Cortex-A78), ve 4 x 1.8 GHz (Cortex-A55) kurulumunu kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni işlemci aktarıldığı kadarıyla CPU tarafında yüzde 25 artış getiriyor. GPU tarafında ise yüzde 35‘lik bir artıştan bahsediliyor. Modelin GPU temelinde daha spesifik olursak Adreno 660 kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli