reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 18 Pro

Türkiye beklentili Meizu 18 Pro için işlemci resmen duyuruldu

Meizu 18 ve 18 Pro için firmadan resmi paylaşımlar gelmeye devam ediyor. Bu sayede telefonlar iyice detaylanıyor. İşte son detaylar;

Meizu 18 Pro, firmanın bugün yaptığı resmi paylaşıma göre artık yüzde 100 kesin olarak pazara Snapdragon 888 işlemci ile çıkıyor. Firma normal modele ise Snapdragon 870 işlemci ile güç veriyor. Resmi olarak 3 Mart tarihinde tanıtılacak telefonlardan Meizu 18’de yine resmi paylaşıma göre 6,2 inç 120 Hz AMOLED ekran yer alıyor. Kaynaklar 18 Pro’da da 6,2 inç 120 Hz AMOLED ekran var açıklamasını yapıyor ancak halen bunun doğru olmama ihtimali bulunuyor. Boyutu ne olursa olsun taşıdığı AMOLED ekranda 2K çözünürlük sunacak 18 Pro, buna ek olarak yine kesin olarak UFS 3.1 depolama ile LPDDR5 RAM kullanıyor. Yani telefon bir amiral gemisinden beklendiği gibi olabilecek en hızlı donanımları bir araya getiriyor. Telefonlarda performansı artırmaya yönelik bir yazılım olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 18 ve 18 Pro modelleri dikkat çekmeyi başardı

Teknik olarak daha önce sızan diğer bilgilere bakarsak telefonlardan Meizu 18’de 4.000 mAh, 18 Pro’da ise 4.500 mAh pil kullanılıyor. Ayrıca telefonlar kutularında şarj cihazı olmadan yolda bulunuyor. Bu konuda Apple, Samsung ve Xiaomi’nin izinden gidecek gibi görünen Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden Meizu, bu hamlesiyle şimdiden tepki çekecek izlenimi oluşturuyor. Meizu 18 ailesi için halen çok fazla teknik detay ya da fiyat gibi bilgiler ortaya çıkmış değil.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli