reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20

Huawei P20 incelemesi

Huawei’nin favori olarak gösterilen yeni amiral gemilerinden P20, test merkezimizdeki yerini aldı. P20, yüksek performans ve etkileyici kamera yetenekleriyle Android cephesinde güçlü bir alternatif olmayı başarıyor.

Son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz firmalardan biri olan Huawei, global pazarın dışında Türkiye’de de tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Her ne kadar en son amiral gemisi modeli P20 Pro, üç kamerasıyla daha dikkat çekici olsa da, firmanın gölgelerde kalmış, P20 Pro’ya kıyasla biraz daha uygun fiyata satılan P20 modeli de bulunuyor. Artık akıllı telefon firmaları için standart haline gelen çift amiral gemisi ile piyasaya çıkma modasına uyan Huawei’nin P20 modeli de elbette test merkezimize ziyarete gelenlerden.

Öncelikle söze P20’nin tasarımıyla başlayalım. Bildiğiniz gibi P20, Alacakaranlık, Pembe Altın, Gece Mavisi, Siyah ve Şampanya Altın olmak üzere beş farklı renk seçeneği sunuyor. Bu renk seçenekleri arasında bazılarının özellikle cezbedici olduğunu düşünüyoruz. Ancak gelin görün ki test merkezimizi en düz model olan Siyah ziyaret etti ne yazık ki. Bu yüzden diğer çarpıcı modellerin tasarım açısından görünürlüğüne ilişkin yorumlarımız eksik kaldı diyebiliriz. Açıkçası bunca seçenek arasında Siyah olanı tercih eder miydik ondan da emin değiliz.


Cam gövdesiyle çok şık göründüğünü söyleyebileceğimiz cihazın arka gövdesi ise parmak izi tutma konusunda hayli başarılı. Ne yazık ki kılıfsız kullanılması durumunda kendinizi arka paneli sürekli temizlerken bulabilirsiniz. Ayna gibi sizi yansıtan bu arka panelde iki şey bizi rahatsız etti. Birincisi kamera çıkıntısı. Oldukça keskin olan bu çıkıntı yerine daha bütünleşik bir tasarım tercih ederdik. İkinci dikkatimizi çeken şeyse neredeyse kavissiz arka gövde. Bu bizim için yine bir eksi. Çünkü kenarlara doğru hafif kavis veren gövdeler tutuşu kolaylaştırıyor. Bu da telefon kullanımını daha kolay hale getiren bir detay oluyor. P20 için çok keskin bitirişe sahip diyemeyiz ancak yeterli kavis de yok. Arka gövdede kamera ve flaş dışında dikey şekilde yer alan marka ismi ise telefonun “fotoğraf” odaklı olduğunu işaret ediyor adeta. Çünkü yatay konumda fotoğraf çekmeye başladığınızda düzgün görünecek şekilde ayarlanmış.