reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro’nun kamerası için heyecanlandıran tanıtım

26 Mart tarihinde resmi olarak tanıtılacak P30 ailesinin en önemli modeli Huawei P30 Pro, kamera konusunda gerçekten sınırları zorlayacak gibi görünüyor.

Artık tasarımsal ve teknik olarak iyice detaylanan P30 ailesi, merakla bekleniyor. Ancak herkesin gözü Huawei P30 Pro modelinde yer alıyor. İşte bu model, firmanın aşağıdaki paylaşımına göre “Super Bright” isimli bir kamera moduna sahip olacak. Bu mod açıkça görüldüğü üzere gece çok düşük ışıkta fotoğraf çekimlerine odaklanıyor. P20 Pro ve Mate 20 Pro’nun bu konuda ne kadar başarılı olduğu biliniyor. İşte bunu bir seviye yukarıya taşıyacak gibi duran firma, burada Google’ın alanın en iyisi “Night Sight” sistemini yakalayacak izlenimi oluşturuyor. Bu açıdan oldukça heyecanlandıran Huawei P30 Pro, yılın en iddiaları arasında yer alıyor. Firma yeni altyapıyı “gecenin perdesini ortaya çıkarmak ve gerçek rengi geri getirmek” cümlesiyle açıklıyor.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro, P30 ve P30 Lite için bildiklerimize kısa bir özet geçersek

Huawei P30 Pro arkasında dikey olarak konumlandırılmış üçlü kamera sistemi yer alıyor. 10x zoom sunan bu üçlü kameranın hemen yanında ise flaş ve üç boyutlu algılama amacıyla ToF sensörü yer alıyor. Modeldeki kamera sisteminin merkezinde 1/1.8 inç boyuta sahip 38 megapiksel Sony IMX607 sensör yer alıyor. Huawei P30’un arkasında ise üçlü kurulum yer alıyor. Burada ise Mate 20 Pro’da da kullanılan kamera modülü yer alıyor deniyor. Huawei P30 Pro‘da 6,5 inç, P30 modelinde ise 6,1 inç OLED ekran yer alıyor. İki telefona da 2018 sonunda tanıttığı Kirin 980 işlemci ile güç verecek denilen firmanın, normal modele 8 GB, Pro modele ise en üst seviyede tam 12 GB RAM koyacağı söyleniyor. Huawei P30 Lite ise abileri gibi su damlası çentikli bir tasarıma sahip. Oldukça ince çerçevelerinin olduğu söylenen telefon, bünyesinde 6 inç boyutunda Full HD+ bir LCD ekran taşıyor. Gücünü Kirin 710 işlemciden alacağı söylenen modelin, arkasında üçlü kamera kullanılacak deniyor. Burada 20 megapiksel + 16 megapiksel + 2 megapiksellik bir kurulum bizleri bekliyor.

İlgili Video