reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro reklamları için fark edilen şaşırtan detay

26 Mart tarihinde tanıtımı yapılacak olan Huawei P30 Pro için kısa süre önce reklam görselleri yayımlanmıştı. İşte bu görsellerde şaşırtan bir detay ortaya çıktı.

Paris’te tanıtılacak Huawei P30 Pro için kısa süre önce yeni reklam görselleri yayımlandı. Firma bu görseller ile modelin 10x zoom yeteneği üzerine odaklanmıştı. Tam 9 tane paylaşım gerçekleştiren Huawei, modellerin 10x seviyesi için heyecanı artırmıştı. Ancak bu görsellerde kullanılan iki farklı görselin, P30 Pro değil DSLR fotoğraf makinesi ile çekildiği ortaya çıktı. Yeni modelinin tanıtımı için 2009 yılında çekilmiş stok fotoğrafları kullanan firma, dikkatli kişilerin diline düşmüş durumda. Başka firmaların da tercih ettiği bu yöntemi daha önceki tüm tepkilere rağmen kullanması oldukça garip görünen firma, olmaması gereken bir adım atmış durumda. Hatırlamak adına Huawei P30 Pro arkasında dikey olarak konumlandırılmış Leica imzalı üçlü kamera sistemi yer alıyor. Hemen bu kameraların yanında ise flaş ile TOF (Time-Of-Flight) sensörü yer alıyor. Bu sensör kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Telefonun en alttaki kare kamera modülü ise 10x zoom seviyesi getiriyor. Firma bunu için yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktarıyor ve burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei P30 Pro

Reklam

Huawei P30 Pro

Orijinal fotoğraf

Huawei P30 Pro

Reklam

Huawei P30 Pro

Orijinal fotoğraf

Huawei P30 Pro ve P30 teknik olarak şu detaylarla geliyor

Huawei P30 Pro‘da 6,4 inç 1080×2340 piksel, P30 modelinde ise 6,1 inç 1080×2340 piksel OLED ekran yer alıyor. Huawei P30’un arkasında ise üçlü kurulum yer alıyor. Telefon burada F/1.8 ve F/2.4 diyafram aralığını kullanıyor. İki telefona da Kirin 980 işlemci ile güç verecek denilen firmanın, normal modele 8 GB, Pro modele ise en üst seviyede tam 12 GB RAM koyacağı söyleniyor. İki modelin de 40W hızlı şarj sistemiyle geleceği resmi kayıtlarda görünüyor. Ayrıca P30 Lite modeli de yolda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir akıllı telefon Huawei Mate X