reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei P40

Huawei P40 ailesinden satışa yönelik yeni açıklama

Huawei P40 ve P40 Pro, çok merak edilen telefonlar arasında. İşte bu modellerin satışa çıkacağı tarih hakkında yeni bilgiler var.

Advertisement

Sağlam bir kaynağa göre Huawei P40 ailesi tahmin edilenden daha erken raflardaki yerini alacak. MWC 2020’den hemen sonra elde edilebilir olacak denilen telefonlar, bu açıdan Mart ayının sonunda değil başında satışa çıkacak gibi görünüyor. Bu modelleri Mate 30 serisinin aksine en baştan Google uygulamaları ve servisleri olmayacak olmasına rağmen global pazara getirecek denilen Huawei, kullanıcıları çok fazla bekletmek istemiyor gibi görünüyor. Henüz tasarımsal açıdan tam olarak netleşmeye modellerin, global pazarda Android lisansı olmadan pek şansı bulunmuyor. Kendi uygulama marketini geliştirmeyi sürdüren firma, buna rağmen yeni modelleriyle Çin dışında büyük satış rakamları yapabilecek gibi durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 Pro elbette serinin yıldızı konumunda

Gücünü Kirin 990 / 990 5G işlemciden alan ve 90 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç QHD+ HDR AMOLED bir ekran üstüne kurulan P40 Pro, arkasında merkezinde gelişmiş bir periskop kameranın yer aldığı beşli kurulum taşıyor. Yeni periskop kamerasında prizma + iki adet ayna kullanıyor denilen telefonun bu sayede 10x optik zoom sunacağı aktarılıyor. 40W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pile ile yolda olan modelin, dijital zoom tarafında ise 100x’e ulaşacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu arada normal P40 modelinde de periskop kamera kullanılıyor. Bu modelde ise 5x optik zoom yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10