reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pocket

Huawei P50 Pocket için tasarım sonrası teknik detaylar çıktı

23 Aralık Huawei etkinliği öncesinde ortaya çıkmasıyla şaşırtan Huawei P50 Pocket için bugün bazı teknik detaylar paylaşıldı.

Huawei, artık biliyorsunuz 23 Aralık tarihinde bir etkinlik yapacak ve bu etkinlikte kesin olarak tansiyon ölçebilen akıllı saat modeli Huawei Watch D ve dikey katlanabilir telefon Huawei P50 Pocket tanıtılacak. Bu etkinlikte diğerlerine ek olarak başka ürünler de tanıtması beklenen Huawei, pazarda bir ilke imza atacağı P50 Pocket için detayları koruyamadı.

Samsung Galaxy Z Flip3 rakibi ilk dikey katlanabilir telefon modelinde “P50” ismini kullanması halen birçok kişiyi şaşırtan Huawei, sağlam kaynaklara göre telefonu 5G desteği olmayan Kirin 9000 4G işlemci üzerine kuruyor. İçinde 6,8 inç katlanabilir OLED ekran, dışında ise 1 inç boyutunda ikinci bir ekran yer alan P50 Pocket, kaynaklara göre 4.100 mAh gibi ufak sayılacak pil nedeniyle aşırı yüksek kullanım süreleri sunamayacak.

Ancak telefonun yapısı gereği ufak kalan pil 66W hızlı şarj sistemiyle kısa sürede doldurulabilecek. Ekran katlanma yerinin / çıkıntısının çok az olduğu aktarılan P50 Pocket, arkasında üçlü bir kamera sistemi taşıyacak. Burada Sony imzalı 50 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 Pocket için başka neler biliyoruz?

Geçtiğimiz ay seri üretime alındığı yönünde bilgiler gelen P50 Pocket, konuşan bazı kaynaklara göre Galaxy Z Flip3’ten daha ucuz (999 dolar altı fiyat beklentisi var) ve sağlam olacak. Çünkü modelin yeni nesil bir menteşe sistemi kullandığı aktarılıyor.

Huawei’nin uzun süredir geliştirdiği bu yeni menteşe, kaynaklara göre daha az parçadan oluşuyor ve böylelikle hem daha ucuza üretebiliyor hem de parça azlığı üzerinden bozulma riskini azaltıyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!